1. Decembra 2023.

Spolstri samo Jović ne igra – spektakularna 4/4 Majamija

Nikola Jović jedini je igrač Majami Hita koji nije dobio šansu u pobedi nad Indijana Pejsersima 142:132.

Trener Hita Erik Spolstra dao je svim ostalim igračim šansu i to najmanje šest minuta, osim Srbinu.

Hit je postigao 45 poena u poslednjoj četvrtini prvi put od 1989. godine i prekinuo niz od tri poraza.

Domaćin je pogodio 15 od poslednjih 17 šuteva, a do pobede ga je predvodio Džimi Batler sa 36 poena i 11 skokova, dok je 24 dodao ruki rezervista Haime Hakes Džunior.

Odličan od rezervista bio je i Džoš Ričardson sa 19 poena, dok je 16 postigao Dankan Robinson.

Dvocifren učinak imali su još Kajl Lauri sa 15 i Kejleb Martin sa 14 poena.

Gorak ukus posle pobede Hitu je ostavila povreda Bema Adebaja u drugoj četvrtini, koga opet muči levi kuk zbog koga je već propustio meč prošle nedelje.

Pejsersima nije pomoglo novo sjajno izdanje Tajriza Haliburtona sa 44 poena uz 10 asistencija.

Indijana je promašila 20 šuteva u poslednjem kvartalu (12/32) od čega su igrači Pejsersa trojke šutirali 3/17, dok je Hit u tom periodu igre pogodio oba pokušaja.

Obi Topin je pratio Haliburtona sa 25, 15 je postigao Brus Braun, 13 Majls Tarner uz 9 skokova, a po 12 su dodali Badi Hild i Benedikt Maturin.