5. Januara 2024.

Spektakularna trojka Jokića sa pola terena za pobjedu Denvera!

Najbolji košarkaš na svetu bio je heroj svoje ekipe na teškom gostovanju u San Francisku pošto je pogodio pobedonosni šut uz zvuk sirene za pobedu

Trojkom Nikole Jokića u poslednjim trenucima meča košarkaši Denvera savladali su kao gosti ekipu Golden Stejta rezultatom 130:127.

Jokić je ponovo bio najbolji u svom timu, a u poslednjem napadu izrastao je u heroja pogodivši trojku uz zvuk sirene.

Ali to nije bila bilo kakva trojka, već pogodak sa maltene pola terena!

Momak iz Sombora je na tri sekunde do kraja dobio loptu iz auta, vodio je do desne aut-linije, a onda sa više od 10 metara pogodio za veliko slavlje aktuelnog šampiona.

Kevon Luni je odigrao sasvim dobru odbranu, nije dozvolio Nikoli da ga predribla, čak je i podigao obe ruke kako bi izblokirao pokušaj. Sve to je samo pojačalo razočaranje kod “ratnika” dok su gledali kako lopta u velikom luku ulazi u obruč.

Dvostruki najkorisniji igrač NBA lige, MVP prošlogodišnje finalne serije, na najbolji mogući način je krunisao sjajnu partiju protiv sedmostrukih prvaka.

On se nakon nekoliko utakmica u kojima nije bio na svom nivou vratio u formu i predvodio “grumenje”. Na parketu je proveo više od 38 minuta i za to vreme postigao 34 poena (13/16 iz igre, 2/2 trojke, 6/7 penali), imao devet skokova i deset asistencija.

Sada mu je jedna uhvaćena lopta nedostajala za novi tripl-dabl, a pored togao, zabeležio je dve ukradene lopte, jednu blokadu i četiri izgubljene.

Duel u “Čejs centru” bio je veoma uzbudljiv, pun preokreta i trijumf Nagetsa dobija dodatno na značaju jer je izvojevan nakon što se tim vratio iz “debelog” minusa.

Nakon “rezultatske klackalice”, domaćin je sredinom treće četvrtine uspeo da se odlepi, a onda u poslednjoj deonici i poveća razliku. Stef Kari i saigrači imali su čak +18 na nekoliko minuta do kraja, ali su potpuno stali.

Do kraja su postigli samo četiri poena, dok je veliku seriju rivala pokrenuo – naravno – Nikola Jokić. Ispratio ga je sjajni Eron Gordon i Denver je potom, na već opisan način, stigao do velikog trijumfa.

Gordon je imao 30 poena i devet skokova, a odličan je bio i Džamal Marej koji je duel završio sa 25 poena, šest više od Pejtona Votsona. Bilo je to sve od napadačkog arsenala gostiju, pošto su svi ostali igrači zbirno dodali 22 poena.

Na drugoj strani, Voriorse je predvodio Kari sa 30 poena, dok je Klej Tompson dodao 24.

Denver je ostvario drugu uzastopnu pobedu i drži treće mesto na tabeli Zapadne konferencije sa učinkom 25-11, dok je Golden Stejt 11. sa 16 trijumfa i 18 poraza.