2. Jula 2024.

Spektakl u Lajpcigu, Turska izborila plasman u četvrtfinale Eura

Iako je mnogo pokazala u prve tri utakmice na turniru u Nemačkoj, selekcija Austrije zaustavljena je u osmini finala, pošto je poražena od Turske 2:1.

Rani gol defanzivca Demirala u velikoj meri oblikovao je meč u Lajpcigu, pošto su Austrijanci, pod pritiskom rezultata, tokom 90 minuta kidisali ka golu koji je fantastično branio Mert Gunok.

Demiral je već u 57. sekundi doneo veliku radost turskim navijačima, a to je i najbrži gol u nokaut fazi evropskih prvenstva u istoriji takmičenja.

Marko Arnautović je propustio odličnu šansu za Austriju na startu drugog dela, a onda Demiral, posle još jednog kornera, postiže i drugi gol na meču.

Austrija se nije predavala, nastavila je sa napadima uprkos pljuskovima na “Red bul areni”, pa je uspela da doše do pogotka u 66. minutu – Gregorič je doneo nadu ekipi Ralfa Rangnika.

Stihijski su napadali Austrijanci do kraja meča, umalo primili gol iz kontranapada, ali je Jilmaz bio neprecizan.

A onda, u poslednjim trenucima meča, Austrija je imala i najbolju priliku za izjednačenje i produžetke – Baumgartner je pokušao glavom da zatrese mrežu Turske, ali je Gunok izveo verovatno najbolju odbranu u dosadašnjem delu šampionata.

Austrija je bila prva u grupi, pokazala mnogo na šampionatu u Nemačkoj, ali je među osam najboljih ipak otišla Turska, koja će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije.