12. Oktobra 2023.

Spektakl Srbije i Italije: Devet golova i pobjeda “orlića” golčinom u 90. minutu

Omladinska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Italije sa 5:4 u Gonjem Milanovcu u prijateljskom meču pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pravi fudbalski spektakl viđen je u Gornjem Milanovcu u duelu omladinskih selekcija Srbije i Italije.

Viđeno je devet golova, pregršt preokreta i fantastičan pogodak za pobedu u 90. minutu.

Reprezentacija koju vodi selektor Radovan Krivokapić, sastav koji je prošle godine prijatno iznenadio i obradovao fantastičnim igrama na prvenstvu Evrope za kadete (U17) u Izraelu i osvojenim 3. mestom, ponovo je demonstrirao kvalitet, ali pre svega fenomenalan karakter i srce.

Gosti su prvi došli do vođstva, ali Srbija je iz minusa stigla do plus dva.

Italijani se nisu predavali, usledila je serija golova i potpuni preokret

Usledili su golovi u rangu onih u najatraktivnijim ligama Evrope, a poslednji iz voleja koji je delo Jovana Mijatovića, doneo je Srbiji pobedu.

Misitano je u 34. minutu doneo Italiji vođstvo, da bi Mladenović u 45. i Mijatović u 46. minutu, kompletirali preokret na 2:1.

Drugim golom, Mladenović je povećao na 3:1, ali su preko Monačea i Anhela u 73. i 77. minutu, “azuri” došli do izjednačenja.

Potpuni preokret, Italija pravi preko Lipanija u 80. minutu.

Vukičević je u 87. pogodio za 4:4, a Mijatović u 90. za pobedu od 5:4.

Srbija prvi krug kvalifikacija igra u Bugarskoj (13 – 22. novembar).