24. Augusta 2024.

Spektakl! Bajer umalo prokockao 2:0 pa slavio u 102. minutu!

Nova sezona u Bundesligi počela je sjajnim duelom između Borusije Menhengladbah i prošlogodišnjeg šampiona Bajera iz Leverkuzena. Ako se po jutru dan poznaje – čeka nas fantastična sezona.

Ekipa Ćabija Alonsa nastavila je tamo gde je stala prošle sezone – pobedom u dubokoj nadoknadi vremena.

Bajer je u odbranu titule krenuo pobedom na gostovanju Gladbahu – 3:2! Iako je bio na ivici da prokocka dva boda u ovom meču!

Nakon sjajne uvertire i koreografije na prepunom stadionu, Granti Džaka je pokazao kakva će ova sezona biti – spektakularna.

Fantastičan gol postigao je Džaka sa povelike udaljenosti, ali nije želeo da slavi protiv svog bivšeg kluba.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje su usledile posle prvog gola koji smo videli već u 12. minutu, Bajer je stigao i do drugog pogotka.

Florijan Virc je u 38. minutu sjajno reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

18.30 Borusija Dortmund – Ajntraht Frankfurt

Meč je obeležila i situacija sa kraja prvog poluvremena kada je Borusiji poništen gol. Zatresao je mrežu Tim Klajndinst, ali je nakon VAR provere sudija ocenio da je golu prethodio faul.

Pripretio je Bajer u nekoliko navrata i na početku drugog poluvremena, ali je Gladbah ipak uspeo da uzvrati i začini ovaj meč holom u 60. minutu.

Niko Elvedi je poslao odbijenu loptu po sredini gola i nakon VAR provere mogao je da proslavi sa saigračima.

Nije odustala Borusija. Štaviše.

I to se domaćima isplatilo u 85. minutu kada je Klajndinst sjajno reagovao i matirao golmana Leverkuzena za 2:2.