3. Januara 2024.

Španski novogodišnji haos – tri crvena, Grinvud se svađao, bizarno isključenje

Prvu novogodišnju utakmicu španske LaLige obeležio je haos u madridskom “derbiju predgrađa”.

Rajo Valjekano je kao gost savladao Hetafe 2:0, a domaćin je utakmicu završio sa devet igrača, uz još jedan crveni karton van terena.

Hetafe je prvo bio bez Huanmija Latasa koji je prvi žuti karton dobio u 23. minuti, a drugi u 40.

Oba puta zbog vrlo očiglednog udaranja laktom protivničkih igrača.

Hetafe do 50. minuta ostaje s devet igrača na terenu.

Englez Mejson Grinvud se posvađao sa sudijom, bilo je i psovki, a posuđeni igrač Mančester junajteda je dobio direktan crveni karton.

Nakon utakmice, trener Hetafea Pepe Bordalas otkrio je što je Grinvud rekao pa je dobio direktno isključenje.

“Rekao je sudiji: ‘Nemoj se zaje**vati sa mnom’. Bila je to frustracija, ali ni u jednom trenutku nikoga nije uvredio”,
 rekao je Bordalas.

https://youtube.com/watch?v=hSI1Cm2FM9k

Španski mediji ističu da se Grinvud naljutio na sudiju zbog toga što nije sankcionisao četiri faula protivničkih igrača nad njim.

Treći crveni karton za domaće dogodio se izvan terena i to u krajnje bizarnoj situaciji.

Damian Suares je zamenjen, ali je odugovlačio s izlaskom s terena, pa mu je sudija pokazao žuti karton.

Suares se posvađao sa sudijom koji nije oklevao i pokazao mu je drugi žuti karton.

Rajo je sa dva gola Serhija Kamelja prekinuo niz od osam kola bez pobede.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare