5. Jula 2024.

Španija u 120. minutu izbacila domaćine Eura

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je nakon produžetaka eliminisala domaćina Njemačku sa 2:1

Da je fudbal igra koju do poslednje sekunde igraju i u kojoj pobeđuju Nemci, demantovala je fudbalska reprezentacija Španije.

Nakon veoma uzbudljive i neizvesne utakmice u četvrtfinalu, Španija je slavila sa 2:1.

Time je “furija” izbacila domaćina turnira sa Evropskog prvenstva.

U polufinalu, Španija će se sastati sa boljim iz duela Francuske i Portugalije.

Od uvodnih minuta ovog meča u Štutgartu, Španija i Nemačka su nagovestili da će prirediti pravi evropski spektakl.

Počelo je loše po “furiju”, pošto je Toni Kros, koji je odigrao poslednji meč u karijeri, faulom na sredini terena ozbiljnije povredio Pedrija.

Umesto veziste Barse, na teren je kročio Dani Olmo.

Fudbaler Lajpciga je uspeo da na ogroman način doprinese svojoj reprezentaciji.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, ali je drugih 45 minuta donelo dva gola.

Igrao se 51. minut kada je mladi Jamal probio po desnoj strani i poslao loptu u sredinu, a tamo Olmo natrčava i desnom nogom šalje veoma precizni udarac.

Španija je došla do vođstva, ali je odlučila da u nastavku čuva rezultat i gol prednosti.

Selektor De la Fuente je izvršio veliki broj izmena i iz igre izveo igrače poput Morate, Jamala, Vilijamsa, Ruiza.

To se odrazilo na igru “furije”, koja je prepustila Nemcima inicijativu.

Uprkos tome, delovalo je da će se Španija uspešno odbraniti, što zahvaljujući svom umeću, što uz pomoć sreće (stativa i nekoliko šansi Fulkruga).

Ipak, Nemci u 89. minutu stižu do veoma bitnog gola. Kimih je glavom u petercu rivala, spustio loptu do Virca, koji veoma precizno šutira i izjednačuje na 1:1.

Meč je otišao u produžetke, u kojima su viđena uzbuđenja pred oba gola. Fulkrug je bio opasnost po gol Simona na jednoj, a Ojarzabal pred stative na kojima je stajao Nojer na drugoj strani.

Izmene trenera, ponašanje igrača, kao i drugi faktori, ukazivali su da se obe ekipe pripremaju za penal seriju.

Međutim, Španija u 120. minutu stiže do pobedonosnog pogotka. Olmo je centrirao sa leve strane, a heroj pobedničkog tima bio je Mikel Merino, vezista koji se ubacio u protivnički šesnaesterac i glavom matirao Nojera.