29. Marta 2023.

Španija pala na Ostrvu, kiks tzv. Kosova

Novu pobedu reprezentaciji Škotske, koja je posle dva kola prva u grupi sa maksimalnih šest bodova, doneo je Mektomini sa dva gola, prvim u sedmom, a drugi u 51. minutu igre.

Španija je tako posle dva kola ima tri boda, jer su u prvom kolu pobedili Norvešku.

Fudbaleri tzv. republike Kosovo odigrali su 1:1 protiv Andore u drugom kolu kvalifikacija.

Žergova je doveo svoj tim u vođstvo u 59. minutu meča, da bi posle samo dva minuta Rosas izjednačio rezultat, što se na kraju ispostavilo kao konačan.

Rumunija je sa 2:1 pobedila Belorusiju.

Stančiju je doveo Rumune u vođstvo u 17. minutu, posle samo sva minuta Burka je povećao prednost svoje ekipe. Počasni gol za Belorusiju je postigao Morozov u 86. minutu meča.

Švajcarska je posle ubedljive pobede nad Belorusijom, sada sa 3:0 na svom terenu savladala Izrael.

Vargas je u 39. minutu doveo Švajcarce u prednost, dok su preostala dva gola bili delo Amdunija (47’) i Vidmera (53’).