25. Juna 2024.

Španija bez greške: Albanci idu kući

Fudbaleri Španije upisali su večeras i treću uzastopnu pobjedu na Evropskom prvenstvu i grupnu fazu takmičenja okončali sa maksimalnih devet bodova i bez primljenog gola.

„Furija“ je u Dizeldorfu slavila u trećem kolu Grupe B protiv reprezentacije Albanije rezultatom 1:0. Albanija je tako okončala svoj nastup na smotri najboljih ekipa Starog kontinenta sa dva poraza i jednim remijem, odnosno jednim osvojenim bodom.

Španija je ulogu favorita u ovom meču opravdala već u 13. minutu kada je za vodstvo od 1:0 pogodio Tores. Dani Olmo poslao je sjajnu loptu u prostor, a Tores je uspješno izbjegao ofsajd zamku i prizemnim udarcem s desne strane matirao Strakošu.

Pred golom Albanije opasno je bilo i u 21. minutu kada je šut isprobao Olmo sa oko 20 metara udaljenosti, ali je lopta završila pored gola. U 36. minutu desila se još jedna sjajna prilika za Španiju. Olmo je dobio loptu u sredini šesnaesterca Albanije, međutim štut je izblokirao jedan od igrača protivničkog tima.

U 41. minutu još jedan opasan napad Španije kada je s lijeve strane ubacio je Ojarzabal, a Tores glavom poslao loptu preko gola.

Španci su i u nastavak meča ušli ofanzivno, pa prvu novu ozbiljniju priliku stvaraju u 47. minutu. Ponovo je ubacio Ojyarzabal, a Joselu je volejom loptu poslao pored stative.

U jednoj dobroj prilici do kraja meča bili su i Albanci u 77. minutu. Sa oko 20 metara iskosa je šutirao Aslani, ali ipak pored gola Španije, pa se rezultat do ipak nije mijenjao.