27. Januara 2023.

SP: Danska preko Španije do finala

Prevagu na tasu Danske, doneli su Simon Pitlik sa šest, Magnus Jensen sa pet, Mikel Hansen sa četiri i Niklas Landin sa 13 odbrana. Kod Španije, Aleks Dušebajev je postigao šest, Feran Sole pet, a Abelo Gundin tri gola.

Danska je odlično odigrala prvo poluvreme. Odbrana je bila na željenom niovu, a u napadu, Danci su pronalazili pukotine u odbrani Španaca, pa su vodili sa 11:7. Španije je uspela da mini serijom stigne do 10:11, a u tom momentu „roletnu je spustio“ fenomenalni Niklas Landin, a Danska je posle ovog perioda igre imala kapital od pet golova – 15:10.

Landin je imao osam odbrana, Simon Pitlik je postigao četiri, Magnus Jensen i Mikel Hansen po tri, a Magnus Jakobsen i Matijas Gidsel po dva gola. Kod Španije, Anhel Fernandez je postigao tri, a Feran Sole dva gola.

Niklas Landin
Pool via REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

U nastavku meča, Španije je nastojala da stigne do neizvesne završnice, nastojala je da stigne do preokreta, kao što je to uradili i protiv Norveške. Danska je čuvala prednost, ali je na nešto više od deset minuta pre kraja, Španija stigla do 19:20. Bilo je jasno da sledi rat nerava. Danska je ponovo uspela da pobegne na 23:20, ali je bilo jasno da se Španije neće predati. Nastojali su Španci da repriziraju priču protiv Norveške iz četvrtfinala, ali su Danci imali snage i koncentracije, uspeli su da privedu meč kraju, uspeli su da stignu do pobede i finala.

Martin Rose/Getty Images

U razigravanju od petog do osmog mesta, Nemačka je posle produžetaka pobedila Egipat sa 35:34, dok je Norveška slavila protiv Mađarske sa 33:25.