8. Decembra 2023.

Šok u grupi Srbije na Svjetskom prvenstvu

Rukometašice Japana iznenadile su Dansku u Herningu (27:26) u okviru prvog kola druge faze Svetskog prvenstva.

Vicešampionke Azije bile su bolje od srebrnih rukometašica sa Evropskog šampionata i tako domaćina ove planetarne smotre “saplele” u borbi za četvrtfinale.

Junakinja u selekciji Japana bila je Macumoto koja je na tri sekunde pre kraja postigla gol za pobedu.

Danska je bolje počela susret, ali su Japanke ubrzo preuzele vođstvo, tokom drugog poluvremena išlo je i do +4, ali su Skandinavke u poslednjem minutu izjednačile.

U tom trenutku na scenu je stupila Macumoto, koja je meč završila sa tri pogotka, a efikasnije su bile Hatori sa sedam, Sasaki sa pet, odnosno Aizava i Nakajama sa po četiri gola.

Kod Danske najbolje su bile Hojlund sa šest, odnosno Ostegor i Fris sa po četiri pogotka.

Danska ima četiri boda, baš koliko i Poljska, sa kojom će u direktnom duelu u subotu odlučivati o plasmanu dalje.

Japanke su stigle do prvih bodova u ovoj fazi takmičenja, tako da je Srbija ostala jedina u Grupi 3 bez bodova.

U istom terminu, Švedska je u okviru grupe 1 deklasirala Kamerun sa 37:13.

Šveđanke su jedine maksimalne sa šest bodova i u susretu sa Mađarskom u subotu mogu da obezbede plasman u četvrtfinale.

Na meču protiv Kameruna do trijumfa ih je predvodila Hagman sa čak osam golova.