20. Marta 2024.

Skoro perfektna partija Vase Micića: Pokuševski pogodio jedan šut

Srpski košarkaš Vasilije Micić pružio je još jednu sjajnu partiju u dresu Šarlota koji je poražen 10. put u poslednjih 12 utakmica.

Ekipa iz Severne Karoline izgubila je od Orlanda protekle noći rezultatom 112:91, i bila je to rutinska pobeda Medžika koji su u najmanju ruku obezbedili plasman u plej-in.

Koliko je ovo bila partija mačke i miša svedoči činjenica da je tim sa Floride na poluvremenu imao vođstvo od 35 poena.

Sve dalje bila je rutina Bankera, braće Vagner, Kartera i družine.

Druga deonica bila je najočiglednija demonstracija sile domaćeg tima i potpune nemoći gostiju – taj period meča završen je rezultatom 40:15.

Vasa Micić je, u taboru poraženog sastava, bio jedna od dve svetle tačke.

Srpski plejmejker meč je završio sa 20 poena (treći najbolji poenterski učinak u NBA) uz gotovo perfektan šut iz igre.

Imao je samo dva promašaja iz igre.

Za dva je šutirao 6/7, za tri 2/3, dok je sa linije penala ubacio oba pokušaja.

Jedini efikasniji od Vase bio je Brendon Miler sa 21 poenom (7/20 iz igre).

Treći i preostali “dvocifreni” kod Šarlota bio je Majls Bridžis sa 16 poena.

Drugi srpski košarkaš u taboru Hornetsa Aleksej Pokuševski nije se proslavio – za 28 minuta u igri postigao je tek tri poena (1/5 iz igre).

U redovima pobednika rezervista Kol Entoni je bio najefikasniji sa 21 poenom, Sags je dodao 16, Bankero 13, koliko je imao i Moric Vagner.