11. Juna 2026.

Sjajan start Srbije u Ligi nacija, za tri boda protiv Argentine

Srbija započela nastup u Ligi nacija 2026. godine pobedom protiv selekcije Argentine u Braziliji – 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 26:24).

Srbija će na startu ovogodišnje Lige nacija ostvarila veliku pobedu protiv Argentine, u duelu u kojem je sve mogla da završi i posle tri seta, ali je tada propustila dve meč lopte.

Nije Srbija tada posustala, mladi momci pod komandom Georgea Krecua izdržala je ogroman pritisak u četvrtom setu i zaključno sa blokom Marinovića stigla je do sva tri boda, iskoristivši četvrtu meč loptu…

Mnoštvo preokreta viđeno je u prvom setu, u kojem je Srbija povela sa 11:8, ali je potom dozvolila rivalu da on dođe do tri poena viška (15:12). Tada su Orlovi pokazali karakter, blokom Bataka stigli su do izjednačenja (20:20), a nedugo potom Kulpinac je otpucao prvu loptu i iskoristio prvu šansu za vođstvo – 25:23.

U drugom periodu igre bilo je nešto lakše, sjajno je igrala Srbija u većem delu ovog seta, povela je i sa 16:10, ali se Argentina vratila i prišla na dva poena zaostatka (22:20). Krecuova ekipa je i taj pritisak izdržala, pa je osvojila sve poene do kraja i duplirala je prednost – 25:20.

Moglo je sve da bude gotovo posle tri seta, Kuplinac je blokom doneo prvu meč loptu (24:23), imala je Srbija potom još jednu priliku, ali su Argentici uspeli da se izvuku i produže meč – 25:27.

Ispostavilo se, za samo još jedan set. Ponovo je tada Srbija prva došla do set-meč lopte, a nedugo zatim drugu je iskoristio sjajnim blokom Marinović, lopta je završila na devetom metru polja Argentine – 25:23.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Veljko Mašulović sa 19 poena, pratili su ga Marinović sa 13, Nedeljković sa deset, Kulpinac je imao osam, Stefanović četiri, a sjajni Batak koji je dirigovao igrom tima jedan poena.

Argentince, koji su načinili neverovatan broj grešaka, čak 45, predvodio je Visentin sa 17, Dijaz je dodao 14, a Armoa 13 poena.

Sportklub.rs

Podijeli vijest na: