12. Augusta 2023.

Siti i Haland gaze od starta – šampion odmah na čelu Premijer lige

Počela je nova sezona Premijer lige, a aktuelni šampion Mančester siti je već od starta svima stavio do znanja da želi još jednu titulu u nizu.

Na gostovanju Barnliju na “Tarf Muru”, osvajač “triplete” iz prošle sezone je trijumfovao rezultatom 3:0 (2:0), a ponovo je u centru pažnje bio Erling Haland.

Ko ga je stavio za kapitena u fantazi timu, zadovoljno je trljao ruke već u četvrtom minutu. Toliko je bilo dovoljno Norvežaninu da iz prvog kontakta sa loptom u sezoni zatrese mrežu.

Pep Gvardiola mu je na ovom meču u startnoj postavi priključio i Hulijana Alvaresa, iako je on bio nešto povučeniji u odnosu na Halanda.

Ipak, to je urodilo plodom u 36. minutu kada je Argentinac asistirao za najboljeg strelca prošle sezone koji je već tada došao do drugog pogotka.

Za defanzivno orijentisani Barnli, sa petoricom u poslednjoj liniji, to je praktično značio kraj meča, pošto nije bilo izgleda da bilo šta promene u nastavku.

Siti je, pak, stigao i do trećeg gola u 76. minutu kada je Rodri pokupio odbitak i smestio ga u mrežu za konačan rezultat.

Samo tri minuta kasnije Alvares je mogao da se upiše u strelce i nagradi za odličnu partiju, ali mu to nije pošlo za nogom i ostalo je 3:0.

Domaći tim je meč završio sa desetoricom, pošto je u nadoknadi vremena usled VAR asistencije Anas Zaruri dobio direktan crveni karton zbog starta nad Kajlom Vokerom.