13. Aprila 2023.

Siner pobjegao sa provalije i bacio Novaku “rukavicu u lice”

U meču koji je trajao dva i po sata, velikim preokretom Siner je slavio trijumf rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:1).

Poljski teniser, koji je u prvom kolu eliminisao Lasla Đerea, odlično je krenuo i poveo sa 3:0, a taj jedan brejk prednosti bio mu je dovoljan da dobije prvi set.

Prvi je protivniku oduzeo servis i u drugom setu, ali je Siner odmah uzvratio i kasnije je odluka pala u taj-brejku.

Hurkač je dobio meč-loptu na 6:5 i svom servisu, ali je Siner pobegao sa provalije i sa uzastopna tri poena je izjednačio u setovima.

To je potpuno slomilo Hurkača koji je u trećem setu potpuno počišćen sa šljake, a Siner se sa tri brejka i 6:1 plasirao među osam najboljih.

Tamo će za rivala imati boljeg iz duela Novak Đoković – Lorenco Museti.

Inače, Siner i Đoković su bili zajedno na promotivnom događaju uoči početka susreta i dobro se družili, ali bi sada mogli da budu rivali u borbi za polufinale.

Naravno, ukoliko prvi reket sveta eliminiše drugog Italijana, Musetija.

Njihov okršaj na glavnom terenu u Kneževini počinje nakon kraja meča Niklasa Jarija i Stefanosa Cicipasa.