23. Novembra 2023.

Siner izjednačio, dublovi odlučuju potencijalnog rivala Srbije

Teniseri Italije i Holandije izjednačeni su poslije duela u pojedinačnoj konkurenciji u četvrtfinalu Dejvis kupa u Malahi.

Teniseri Holandije poveli trijumfom Botika van de Zandshulpa nad Mateom Arnaldijem posle tri seta, 6:7, 6:3, 7:6.

Izjednačenje Italiji doneo je junak iz Torina Janik Siner koji je u dva seta nadigrao Talona Grikspora sa 7:6 (3), 6:1.

U meču odluke za Italiju će igrati Simone Boleli i Lorenco Sonego, a za Holandiju Vesli Kolhof i Žan-Žulijen Rojer.

Van de Zandshulp, 51. igrač sveta, pobedio je 44. na ATP listi posle skoro tri sata. U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk koji je Arnaldi dobio sa 8:6.

Holandski teniser je oduzeo servis protivniku u petom gemu, prednost brejka je sačuvao i izjednačio u meču.

Teniseri su u trećem setu napravili po jedan brejk i odigran je taj-brejk. Arnaldi je u taj-brejku imao tri meč lopte ali ih nije iskoristio, dok je Van de Zandshulp iskoristio prvu i sa 9:7 dobio taj-brejk i doneo vođstvo Holandiji u četvrtfinalu.

Siner se mučio u prvom setu sa Griksporom, tačnije, nijedan teniser nije uspevao da ugrozi servis rivala.

Tako da nije viđena nijedna brejk šansa sve do devetog gema, kada Holanđanin uspeva da spasi dve brejk šanse Sinera.

U naredna tri gema teniseri nisu izgubili nijedan poen, pa je usledio taj-brejk.

Grikspor kreće sjajno i mini-brejkom stiže do 2:0, ali Siner odmah odgovara i sa dva mini-brejka preokreće na 3:2.

Nakon što je sigurnim servisom stigao do 5:2, rutinski je priveo set kraju i dobio prvi set.

To je i prelomilo meč jer Grikspor u drugom gubi samopouzdanje, slabije servira, pa Italijan sa dva brejka stiže do 5:0 i stavlja tačku na meč.

Pobednik duela Italije i Holandije igraće u polufinalu protiv boljeg iz meča Srbije i Velike Britanije koji će početi oko 17 časova.