8. Oktobra 2023.

Siner izbjegao sudbinu Medvedeva

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u četvrto kolo Mastersa u Šangaju.

Četvrti igrač sveta se prilično namučio sa Argentincem Sebastijanom Baesom, kojeg je pobedio posle preokreta – 3:6, 6:3, 6:2.

Sineru je za prvi trijumf u međusobnim duelima bilo potrebno malo više od dva časa igre.

Šampion Pekinga je nakon Markosa Girona savladao i Baesa, te tako izbegao sudbinu Danila Medvedeva, kojeg je Sebastijan Korda eliminisao sa 7:6, 6:2.

Siner je bio prvi koji je ispustio servis na meču. Bilo je to u četvrtom gemu, a Baes mu nije dao šansu da se vrati u život u uvodnom periodu.

Scenario je u drugom setu bio drugačiji – Siner je ranim brejkom preuzeo kontrolu, u devetom gemu spasao jednu brejk šansu, te onda priveo set kraju i izjednačio rezultat.

Treći set je bio dosta sigurniji – Siner je rivalu oduzimao servis u trećem i sedmom gemu, te tako prošao dalje.

Sada ga čeka ozbiljni izazov u vidu polufinaliste US opena, Bena Šeltona.