17. Februara 2023.

Sergej i Lacio ostvarili “minimalac” protiv Kluža

Rimljani su na Olimpiku bili bolji od ekipe Kluža, 1:0 (1:0), i imaju minimalnu prednost pred revanš za sedam dana u Rumuniji.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u dresu nebesko-plavih koji su slavili iako su imali igrača manje od 15. minuta zbog isključenja Patrika.

Milinković-Savić je imao priliku u osmom minutu kada je Simone Skafet uspeo da ga izblokira.

Sedam minuta kasnije, posle gledanja VAR snimka, sudija Kreg Poson je isključio Patrika.

Nije bilo mnogo toga u prvom delu susreta, a kada se očekivao kraj i odlazak u svlačionicu, Lacio je postigao pobedonosni gol.

Felipe Anderson je izveo prekid, a na pravom mestu bio je Ćiro Imobile, koji je precizno šutirao i volej udarcem poslao loptu u mrežu.

U nastavku, Lacio je imao priliku u 65. minutu preko Matijasa Vesina, ali je odbrana Kluža u poslednji čas reagovala i otklonila opasnost.

Bivši igrač Crvene zvezde Nenad Tomović i njegov AEK iz Larnake, kod kuće su pobedili ekipu Dnjepra, 1:0 (0:0).

Tomović je odigrao svih 90 minuta, a meč je rešen u samom finišu.

Anhel Gomes je u 85. minutu posle centaršuta sa leve strane postigao taj gol glavom koji će Kipranima dati nadu za prolaz u naredno kolo takmičenja.

Istim rezultatom slavio je i Ludogorec protiv ekipe Anderlehta.

Strelac jedinog gola na tom susretu bio je Igor Tijago u devetom minutu.

On je posle centaršuta sa desne strane glavom skrenuo loptu u mrežu i tako je bugarski predstavnik stigao do pobede.