14. Oktobra 2023.

Savo Milošević slavio na debiju – BiH se vratila u trku za EP

Bosna i Hercegovina je kao gost, na debiju Sava Miloševića, bila bolja od Lihtenštajna rezultatom 2:0.

Amar Rahmanović je nagovestio trijumf u 13, da bi konačan rezultat postavio Miroslav Stevanović u 41. minutu.

BiH je dominirala tokom čitavog susreta, imala gotovo 30 udaraca, ali su iza leđa golmana Buhela završile samo dve lopte.

No, to je bilo sasvim dovoljno da se Bosna i Hercegovina uključi u trku za plasman na kontinentalnu smotru u ovoj grupi J.

Trenutno su četvrti sa devet bodova, dva manje od Luksemburga, odnosno četiri manje od Slovačke, na tri runde pre kraja.

Inače, početkom drugog poluvremena, utakmica je bila prekinuta zbog baklji kojima su gostujući navijači bacali na teren. Takođe, izrazili su i protest protiv čelnika Saveza.

U narednom kolu dočekaće Portugal, koji je uspeo da pobedom nad Slovačkom u Portu obezbedi plasman na EURO.

U ovoj grupi, Island i Luksemburg su remizirali 1:1.

Oskarson je u 23. doneo domaćima prednost, da bi konačan rezultat postavio Rodriges u 46. minutu.