28. Septembra 2023.

Sasuolo poslije Juventusa šokirao i Inter – Samardžić bravurom poslao poruku Piksiju

Odigrane su još tri utakmice 6. kola italijanske Serije A, u kojima smo videli najveće iznenađenje i poraz dosadašnjeg maksimalnog lidera, ekipe Intera

Bolji od “nero-azura” na “Đuzepe Meaci” bio je Sasuolo, koji je pre samo četiri dana savladao Juventus sa 4:2, a ove večeri je upisao trijumf u gostima rezultatom 2:1 (0:1).

Posebno šokantno je što je Inter poveo u nadoknadi prvog poluvremena golom Denzela Damfrisa, ali su gosti u Ređo Emiliju ipak odneli čitav plen.

Najpre je u 54. minutu Nedima Bajrami poravnao rezultat, ali tako što je Jan Zomer napravio kardinalnu grešku i poklonio gol Sasuolu.

Ali, devet minuta kasnije nije mogao apsolutno ništa kod fantastičnog šuta i pogotka Domenika Berardija.

Tada je doneo vođstvo Sasuolu, preokret i krajnji trijumf, što je drugi uzastopni ogroman skalp u Seriji A.

Napoli je na stadionu “Dijego Armando Maradona” dočekao meč protiv Udinesea u senci “slučaja Osimen”, odnosno, njegove tužbe ka klubu zbog blaćenja njegovog imena na “TikToku”.

Ali, sve je proteklo idilično pod Vezuvom i upisan je trijumf rezultatom 4:1 (2:0).

Posle prvog gola Pjotra Zjelinskog u 19. minutu, čak se Osimen upisao u strelce u 39.

Do 74. minuta se čekao na treći gol, a postigao ga je Hviča Kvarachelija, koji je prvi put zatresao mrežu još od marta ove godine.

Potom je Lazar Samardžić u 81. minutu dao utešni gol za “zebre”, samo 20-ak minuta nakon što je ušao sa klupe.

Promešao je odbranu šampiona Italije i posle duplog pasa postigao gol, kojim se dodatno nametnuo selektoru Srbije Draganu Stojkoviću Piksiju pred odlučujuće duele sa Mađarskom i Crnom Gorom u kvalifikacijama za EURO.

Ipak, samo minut kasnije je konačan rezultat postavio Đovani Simeone.

U istom terminu Lacio je dočekao Torino i savladao ga rezultatom 2:0 (0:0).

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Vesino u 56. i Zakanji u 75. minutu.

Na golu “bikova” ceo meč proveo je Vanja Milinković-Savić, a od 60. minuta u igri su bili Ivan Ilić i Nemanja Radonjić.