23. Januara 2023.

Sabalenka “precrtala” i olimpijsku šampionku, Dona preživjela duel sa tinejdžerkom

Beloruskinja, peti nosilac u Melburnu, bila je bolja od desete igračice sveta, olimpijske šampionke iz Tokija, Belinde Benčić, 7:5, 6:2.

Tako je Sabalenka uspela da stigne do svog najboljeg rezultata na ovom turniru, prethodne dve godine je stizala do osmine finala.

Meč je bolje počela teniserka iz Švajcarske koja je u trećem gemu stigla do brejka, a u narednom ga potvrdila, 3:1.

Međutim, tada se probudila Sabalenka, koja je u osmom gemu stigla do 4:4.

Ključni brejk stigao je u poslednjem gemu, kada je iskoristila prvu brejk i set loptu i uzela set sa 7:5 posle 53 minuta igre.

Beloruskinja nije posustajala, pa je u četvrtom gemu drugog seta ponovo oduzela servis protivnici za 3:1.

Na 5:2, Sabalenka je iskoristila drugu meč loptu na servis protivnice i tako posle 87 minuta stigla do pobede.

U četvrtfinalu Sabalenka se sastaje sa pobednicom meča između Done Vekić i Linde Fruhvirtove.

Dona Vekić je uspela da se plasira u četvrtfinale na Australijan openu.

Tenisrka iz Hrvatske je posle 129 minuta igre pobedila 82. igralicu sveta, 17-godišnju Čehinju Lindu Fruhvirtovu, 6:2, 1:6, 6:3.

Imala je mnogo posla Vekić, koja je na svom 11. nastupu u Melburnu konačno uspela da se probije među osam najboljih.

U prvom setu je bila bolja, imala je 3:0 i 5:1, da bi set dobila posle 39 minuta sa 6:2.

Posle 1:1 u drugom setu, mlada Fruhvirtova je podsetila koliko je talentovana, dobila je pet gemova zaredom i izjednačila.

U setu odluke, ipak je iskusnija Donma Vekić našla put do pobede.

Izmenjale su brejkove u trećem i četvrtom gemu, da bi Dona napravila ključni u osmom gemu, a potom odservirala za trijumf.

Nju u četvrtfinalu očekuje Arina Sabalenka koja je pobedila Belindu Benčić sa 7:5, 6:2.

Karolina Pliškova, nekada prva teniserka sveta, plasirala se po četvrti put u četvrtfinale Australijan opena.

Ona je posle 55 minuta igre pobedioa 22. igračicu sveta, Kineskinju Šuai Dženg, 6:0, 6:4.

Bila je to jako dobra partija češke teniserke, posebno u prvom setu u kom je imala šest asova, 15 vinera i samo pet neiznuđenih grešaka.

Trebalo joj je samo 21 minut da protutnji kroz set i dobije ga sa 6:0.

Kineskinja je zaigrala bolje u drugom setu, dobro se držala u prvih osam gemova, a onda je popustila.

Pliškova je napravila brejk u devetom gemu, potom iskoristila treću meč loptu za 6:4.

Nju u četvrtfinalu očekuje susret sa boljom iz duela Magde Linet i Karolin Garsija.

Nastavljena je seča favoritkinja na Australijan openu.

Van turnira je i četvrti nosilac, Francuskinja Karoln Garsija, od nje je posle 117 minuta igre bila bolja Magda Linet iz Poljske, 7:6 (3), 6:4.

Njoj je ovo prvi plasman u četvrtfinale grend slema i apsolutno ga je zaslužila, jer je na putu do osam najboljih izbacila tri nosioca.

Bila je smirenija i koncentrisanija u važnim poenima, dok je Garsija igrala sa mnogo oscilacija i delovala je prilično nervozno.

Iako je Garsija imala 3:0 u početnom setu, to joj nije bilo dovoljno, Poljakinja se furiozno vretila povela sa 6:5, a onda smo gledali taj-brejk.

Dobila ga je Magda sa 7:3.

U drugom setu, uspela je da dođe do brejka u devetom gemu za 5:4, da bi potom u narednom gemu iskoristila prvu meč loptu.

Ona će u četvrtfinalu igrati sa Karolinom Pliškovom koja je pobedila Šuai Džang sa 6:0, 6:4.