7. Decembra 2023.

Rukometašice Srbije izgubile u drami – četvrtfinale Svjetskog prvenstva je samo san

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Herningu od selekcije Poljske rezultatom 22:21 (10:13) u meču prvog kola Treće grupe druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, dok je Marija Laništanin dodala pet. U pobedničkom timu najbolja je bila Karolina Kahonjak-Sala sa šest golova.

Kasnije u četvrtak biće odigrana preostala dva meča prvog kola Treće grupe, a sastaće se Nemačka – Rumunija (18.00) i Danska – Japan (20.30), a nakon ovog poraza, Srbija je ostala bez realnih šansi za plasman u četvrtfinale, pošto samo dva najbolja tima u grupi prolaze dalje.

Trenutno tabela izgleda ovako:

• Danska 4, Nemačka 4, Poljska 4, Rumunija 2, Japan 0, Srbija 0.

Srbija je povela 4:0 na startu meča, ali je Poljska serijom od 3:0 smanjila na 4:3. Srpske rukometašice su u 15. minutu ponovo stigle do četiri gola prednosti (10:6), a izabranice Uroša Bregara su prvo poluvreme rešile u svoju korist rezultatom 13:10.

Rukometašice Srbije su loše startovale u drugom poluvremenu, pošto su prvi gol u drugom delu meča posigle tek u 41. minutu. Poljska je kaznila sve greške srpskog tima i u 45. minutu je stigla do izjednačenja, 15:15.

Igralo se potom gol za gol, a Poljska je prvi put povela sa dva gola razlike u 57. minutu (22:20). Srpske rukometašice su smanjile na 22:21, a onda minut pre kraja meča nisu iskoristile napad za izjednačenje. Poljska je uspela da sačuva prednost od jednog gola i da dođe do prve pobede u drugoj fazi Svetskog prvenstva.

Srbija će u subotu od 18.00 u drugom kolu Treće grupe igrati sa Nemačkom, a onda će se u ponedeljak 11. decembra od 15.30 časova sastati sa selekcijom Japana.