2. Februara 2023.

Ruis i Mesi kreirali pobjedu PSŽ-a, drama zbog Mbapea

Lionel Mesi i drugovi su odneli bodove i sa gostovanja Monpeljeu, 3:1 (0:0).

Pobeda je ostala gorkog ukusa jer je Kilijan Mbape napustio trren već u 21. minutu zbog povrede. Deset minuta kasnije isto je zadesilo Serhija Ramosa.

Nije bilo tako lako kao što rezultat pokazuje, pre svega zbog promašaja igrača iz Pariza.

Mbape nije iskoristio penal u desetom minutu, tačnije dva jer je pr i šut ponovio, a onda promašio i odbitak, tako da je sav posao ostavljen za drugo poluvreme.

Fabijan Ruis je u 55. minutu savladao golmana Monpeljea, da bi potom u 72. minutu bio u ulozi asistenta.

Sjajno je proigrao Lionela Mesija kojem nije bilčo teško da iz neposredne blizine pogodi za 0:2.

Nordin je u 89. minutu uneo dozu neizvesnosti kada je smanjio na 1:2.

Ipak, u nadokandi vremena, Zair-Emeri je postigao treći gol za lidera Lige 1 i konačnih 1:3.

Lion je kod kuće odigrao bez golova sa Breston, dok je Ren lako došao do bodova protiv Strazbura, 3:0.