9. Juna 2023.

Rud opet u finalu, u nedjelju za titulu sa Novakom!

Norvežanin je posle 128 minuta igre pobedio Nemca Aleksandera Zvereva, 6:3, 6:4, 6:0 i tako stigao do trećeg grend slem finala u karijeri.

Bilo je to sasvim drugačije polufinale od prethodnog između Đokovića i Alkarasa, završeno je daleko brže.

Ovde je Kasper od početka uhvatio sjajan ritam i ponovo će se boriti za pehar, reklo bi se apsolutno zasluženo, iako je i Zverev pokazivao da fizički nešto nije bilo u redu.

Prošle sezone je Rud u meču za titulu izgubio od Rafaela Nadala, a sada će mu protivnik biti Novak Đoković.

Ovo je bio prvi okršaj na slemovima Ruda i Zvereva, a Norvežanin je u ukupnom skoru izjednačio na 2-2.

U početnom setu, posle uvodnog gema koji je dobio Rud, videli smo tri uzastopna brejka, pa je Rud stigao brzo do prednosti od 4:1.

Imao je Norvežanin na 5:2 set loptu na servis tenisera iz Hamburga, nije je iskoristio, potom je u narednom spasao brejk loptu.

U istom gemu je završio posao za 6:3.

To mu je donelo neophodnu mornoću u igri, iako je u četvrtom gemu bio prinuđen da spašava tri brejk lopte.

Napravio je Rud potom brejk u sedmom gemu, bio je to ključ drugog seta koji je nepto kasnije dobio sa 6:4.

Nemac je mnogo grešio u ovom susretu, Rud je lagano klizio i kroz taj treći set ka pobedi.

Za tili čas je uz dva brejka stigao do 4:0 i tu je sve bilo jasno, jer je ubrzo stigao do 6:0.

Finale između Đokovića i Ruda je na programu u nedelju od 15 časova.