10. Oktobra 2023.

Rud opet razočarao

Norveški teniser Kasper Rud eliminisan je u osmini finala Mastersa u Šangaju od strane Mađara Fabijana Marožana.

Deveti igrač sveta je opet razočarao, pošto od njega bolji bio 91. na svetu, rezultatom 7:6 (3), 3:6, 6:4 posle više od dva i po časa borbe.

Rud u ovom delu sezone ne uspeva da napravi kontinuitet dobrih rezultata, a ispadao je u ranoj fazi Toronta, Sinsinatija, US opena, dok je protekle sedmice u Pekingu izgubio od Karlosa Alkarasa.

Rud se od samog starta suočavao sa brejk loptama, da bi servis izgubio u sedmom gemu. Ribrejkovao je rivala u osmom gemu, da bi posle taj-brejka, ipak, slavio Marožan.

Uspeo je Norvežanin u drugom setu sa dva brejka da izjednači u setovima, da bi na startu odlučujućeg spasavao brejk lopte.

Obojica su i tokom trećeg seta imali šanse, da bi ključni brejk Marožan napravio u devetom gemu.

Rud je u 10. gemu imao dve brejk lopte za povratak, nije ih iskoristio, za razliku od Marožana, koji je drugu meč loptu pretvorio u pobedu i prošao dalje.

Mađar će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Hubert Hurkač – Žižen Žang.