30. Septembra 2024.

Rubljov savladao Španca, čeka ga još jedan meč u danu

Andrej Rubljov je dobio prvi od dva meča u danu, savladavši Alehandra Davidović Fokinu rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

Nije Rubljov završio posao brzo koliko se možda nadao. Imao je mnogo muke protiv Španca u oba seta.

Rus nije iskoristio brejk lopte na startu meča, pa je do brejka prvi došao Davidovič Fokina u petom gemu. Već u narednom je Rubljov uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3.

Šesti teniser sveta je pri rezultatu 5:4 odlično riternirao, bio mirniji i oduzeo brejk Špancu u ključnom trenutku, te uzeo prvi set.

Drugi set ništa manje uzbudljiv. Rubljov je poveo brejkom, Davidovič Fokina preokrenuo i čak imao set loptu na svoj servis. U dugom desetom gemu Španac nije uspeo i Rubljov je vezao naredna dva do kraja, te slavio posle sat vremena i 44 minuta igre.

U četvrtfinalu kasnije danas će mu protivnik biti  Junšaokete Bu.