Jeleni Ribakini je žreb u Sinsinatiju namenio baš težak put. U osmini finala je savladala Medison Kiz, šampionku Australijskog opena, a u četvrtfinalu je čeka duel sa Arinom Sabalenkom, najboljom na svetu.
Kazahstanka iz Moskve još nije izgubila meč otkako je njen kontroverzni trener Stefano Vukov dobio zeleno svetlo da se vrati na turnire. Doduše ovo je prvi turnir otkako je Hrvat pomilovan, ali za sada sve ide sjajno. Ribakina je u prvom delu vodila sa 4:1, ali je Kizova preokrenula da bi u taj-brejku stigla do 6:0, pa iskoristila četvrtu setu loptu. Međutim to je bilo sve što je melburnška šampionka mogla da uradi.
Biće to 12. dvoboj dve žestoke udaračice, Beloruskinja ima sedam pobeda. Sabalenka je u osmini finala eliminisala Džesiku Bousas iz Španije sa 6:1, 7:5. U drugom četvrtfinalnom paru sastaju se Iga Švjontek i Ana Kaljinskaja koja je u poslednjem susretu dana, u ruskom derbiju savladala Jekaterinu Aleksandrovu sa 3:6, 7:6 (7:5), 6:1.
Rezultati zaostalih mečeva trećeg kola: V. Kudermetova (Rusija) 3:6, 7:6 (7:4), 6:4, Linet (Poljska) – Pegula (SAD) 7:6 (7:5), 3:6, 6:3. Preostali dueli osmine finala se igraju danas.
Sportklub.rs