1. Novembra 2023.

Ribakina bolja od Sakari u Kankunu: Grkinja od kolapsa do velike propuštene šanse

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina ostvarila je prvu pobedu na Završnom turniru u Kankunu.

Četvrta igračica sveta je u drugom meču u Meksiku bila bolja od Marije Sakari rezultatom 2:1.

Posle dva i po sata igre po setovima je bilo 6:0, 6:7 (4), 7:6 (2).

Za Grkinju meč teško da je mogao da počne gore. Ribakina je devetoj teniserki sveta odmah oduzela servis, a potom to uradila još dva puta i za manje od pola sata osvojila prvi set sa “nulom”.

Posle tog dela igre Sakari je sela na klupu i na bodrenje svog trenera odgovorila sa kratkim: “Gotova sam”.

Međutim, nije bila. Vratila se Sakari u drugom setu i izjednačila preko taj-brejka. Ovog puta je odolelava napadima Ribakinoj koji je ponovo u prvom gemu seta imala dve prilike da napravi brejk, ali ovoga puta nije uspela.

Set je otišao u 13. gem gde Sakari pravi novi preokret posle rane prednosti Ribakine i koristi drugu set loptu.

Mogla je Sakari i do pobede, ali će pamtiti tri propuštene brejk lopte na početku trećeg seta. Ribakina je potom napravila brejk, Grkinja odmah vratila i pri rezultatu 4:4 ponovo imala dve brejk lopte koje nije iskoristila.

I taj set je otišao u taj-brejk gde Ribakina lako stiže do 6:0 i koristi treću meč loptu.

Posle poraza od Džesike Pegule, Ribakina je došla do prve pobede, dok je Sakari ubeležila i drugi poraz. U narednom kolu Ribakina igra protiv Arine Sabalenke, dok će Sakari igrati sa Pegulom.