7. Januara 2024.

Real se mučio, pa završio posao za minut protiv četvrtoligaša – debi Gulera

Fudbaleri Reala plasirali su se u osminu finala Kupa Kralja.

Madriđani su slavili u gostima protiv Arandine, ekipe iz četvrtog ranga španskog fudbala, rezultatom 3:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, u nastavku su se upisali Hoselu u 54. iz penala i Brahim Dijas u 55. minutu i tako rešili pitanje pobednika.

Do kraja se u strelce upisao i rezervista Rodrigo u prvom minutu nadoknade, a za utešni pogodak domaćina u 94. minutu najveće zasluge idu Raliju Kabralu koji je izbacio Frana Garsiju i uputio loptu u peterac gde se ona od Naća odbila u mrežu koju je čuvao Kepa.

Na ovom susretu je debitovao i talentovani turski fudbaler Arda Guler koji je letos stigao iz Fenerbahčea, ali su ga povrede sputale da ranije nastupi za tim Karla Ančelotija.

Prethodno su prolaz dalje obezbedili i njihovi gradski rivali iz Atletika. “Jorgandžije” su sa 3:1 bili bolji od Luga. Korea je doveo goste u vođstvo pre nego što je Antoneti izjednačio pre poluvremena, ali je posao u nastavku završio Depaj sa dva gola.

Iznenađenje je napravila ekipa Alavesa koja je minimalnim rezultatom eliminisala Betis. Gol odluke je postigao Karlos Benavides u 57. minutu.

Igrala su se još tri meča. Hetafe je takođe sa 1:0 bio bolji od Espanjola. Đirona je eliminisala Elče sa 2:0, dok je Rajo identičnim rezultatom savladao Huesku.