9. Februara 2023.

Real se mučio, Modrić promašio penal, ali “kralj” u finalu

Madriđani su na stadionu u Rabatu u polufinalu bili bolji od Al Ahlija, 4:1 (1:0) i tako zasluženo izborili meč za trofej, koji se igra u subotu od 20 časova.

Španci su bili veliki favoriti i pre ovog duela i apsolutno su to potvrdili i na terenu.

Iako bez povređenih Benzeme i Militaoa, igrači kraljevskog kluba su uspešno završili posao.

Al Ahli je bolje krenuo, imao dve dobre prilike u 19. i 27. minutu, da bi u roku od minut Real u 28. i 29. minutu promašio dve izgledne šanse u kojim su bili Vinisijus i Rodrigo.

Ipak, u samom finišu prvog dela, u 42. minutu, Real je poveo.

Vinisijus je odlično utrčao, lobovao golmana i zatresao mrežu za 1:0.

Veliki posao, Masdriđani su završili odmah na startu drugog dela.

Luka Modrić je sjajnim pasom rasporio odbranu protivnika, stvorio šansu za Rodriga, golman je odbranio njegov udarac, ali je na pravom mestu bio Federiko Valverde – 2:0.

Eduardo Kamavinga je u 64. minutu skrivio penal, i Al Ahli je tako dobio priliku da se vrati u meč.

Precizan izvođač najstrože kazne bio je Al Malul, koji je tako smanjio na 2:1.

Uzbudljiv je bio finiš meča, Al Ahli je i te kako bio u igri, ali u 86. minutu posle gledanja VAR snimka dosuđen je penal i za Real.

Luka Modrić je preuzeo odgovornost da izvede udarac sa 11 metara, ali je Mohamed El Šanavi pročitao gde će šutirati i odbranio mu udarac.

Ipak, Real je u nadoknadi vremena sa dva gola završio posao.

Prvo je u drugom minutu nadoknade Rodrigo lepim lobom povisio na 3:1, da bi u osmom minutu nadoknade tačku na meč stavio Serhio Aribas za konačnih 4:1. Real će u finalu igrati protiv Al Hilala koji je u prvom polufinalu u utorak pobedio Flamengo sa 3:2.