16. Marta 2023.

Real potvrdio četvrtfinale, Ajntraht pregažen, Napoli dominantan

Izabranici Karla Ančelotija su posle 5:2 u Liverpulu imali daleko lakši posao u revanšu na “Santjago Bernabeu”, na kraju je bilo 1:0 (0:0), baš kao i u maju prošle sezone u Parizu.

Tako su igrači kraljevskog kluba četvrti put u poslednjih šest sezona uspeli da budu kobni po Jirgena klopa i njegove izabranike i iz svega izađu kao ukupni pobednici.

Reprizu prošlogodišnjeg finala ponovo je dobio španski klub, koji je reklo bi se apsolutno zasluženo među osam najboljih.

Za razliku od meča u Parizu za titulu, ovaj je rešio Karim Benzema u finišu meča, posle revije promašaja na obe strane.

U prvom poluvremenu, krenulo je u sjajnom ritmu, ređale su se prilike na obe strane, ali su u prvi plan izbili – golmani, Tibo Kurtoa i Alison.

Ponajviše zahvaljujući njima dvojici, ali i dekoncentraciji napadača, na poluvreme se otišlo bez lopte u mreži.

Darvin Nunjez je u sedmom minutu mogao da savlada Kurtou, Belgijanac je nogama odbranio, da bi u devetom minutu Milner u poslednji čas uklizao i sprečio da lopta dođe do usamljenog Modrića koji je bio u idealnoj poziciji.

Gakpo je u 14. munutu reagovao u poslednji čas, sprečivši Benzemu da ugrozi gol Liverpula, da bi u nastavku akcije videli nestvarnu, refleksnu odbranu Alisona.

Vinisijus je tukao sa svega dva-tri metra, ali je lopta pogodila u ruku Alisona i ostalo je 0:0.

Liga šampiona, 1/8 finala, revanš
Real Madrid – Liverpul 1:0 (0:0)
Stadion: “Santjago Bernabeu”. Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka). Strelac: Benzema u 78. minutu.

Opet je Alison u 20. minutu bio na mestu, posle udarca Kamavinge sa ivice kaznenog prostora, vrhovima prstiju je izbacio loptu u korner, da bi Modrić u 22. bio za malo neprecizan, lopta je prohujala iznad prečke posle udarca sa 18 metara.

Na drugoj strani, Nunjez je pokušao iskosa u 33. minutu,. ali Kurtoa se nije dao iznenaditi, baš kao ni tri minuta kasnije posle udarca Gakpa.

I u nastavku je bili prilika, ali su strelci stvarno imali loše veče.

Valverde je probao u 53. minutu, da bi odličnu priliku za Real u 69. minutu propustio i Karim Benzema.

Primio je loptu na desetak metara, oštro šutirao, ali nije bio precizan.

Ipak, mreža se konačno zatresala u finišu susreta i to u 78. minutu.

Vinisijus Žunior je u padu dodao loptu do Karima Benzeme kom je ostalo samo da je sprovede u mrežu.

Bio je to 89. pogodak iskusnog napadača u elitnom takmičenju.

Fudbaleri Napolija su rezultatom 3:0 pobedili Ajntraht u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

U centru Napulja došlo je do ozbiljnih sukoba između navijača Ajntrahta iz Frankfuta i policije uoči utakmice nemačkog tima u Ligi šampiona protiv Napolija.

Iako je divljanje navijača bila glavna tema pre meča, kada je isti počeo na terenu je bio samo jedan tim, Napoli, koji u dvomeču sa 5:0 razbija Ajntraht i odlazi u četvrtfinale Lige šampiona.

U Nemačkoj je bilo 2:0, a na stadionu Dijego Armando Maradona su momci u plavim dresovima samo potvrdili da su kvalitetniji tim i da zasluženo idu u narednu fazu takmičenja.

Već u 2. minutu susreta su imali prvi opasniji napad, kada je Politano šutirao sa ivice kaznenog prostora, da bi Osimen u 16. minutu propustio svoju prvu šansu, a onda i Kviča Kvartškelija malo posle njega.

Sve do 47. minuta utakmice mreže su mirovale, a onda je na scenu stupio Viktor Osimen. Centrirao je Marko Politano, Osimen je bio neometan, glavom je poslao loptu u mrežu gostiju, 1:0

Već na startu drugog poluvremena, ponovo je heroj bio Viktor Osimen. Sada je bio na pravom mestu pa uklizao na loptu kako bi je sproveo u mrežu i to je uspešno učinio pa je Napoli već tada imao vođstvo od 2:0.

Ipak, mnogi su se uplašili pošto se Osimen ovom prilikom i povredio…

Pet minuta nakon ovog pogotka Osima stigla je i opasna šansa za Ajntraht, maltene i jedina na meču. Bio je u njoj Daiči Kamada, ali je golman Aleks Mere odlično odbranio, pa se rezultat nije menjao.

Đibril Sou je napravio faul nad Zjelinskim u 62. minutu, a sudija je pokazao na belu tačku i bio je to penal za Napoli.

Poljski reprezentativac preuzima odgovornost, postiže pogodak i po treći put večeras savladava se Kevin Trap, pa smo samo čekali kraj kako bismo videli kojim rezultatom će Napoli otići u narednu rundu takmičenja.

Na kraju ubedljiva pobeda od 3:0 odnosno 5:0 ukupnim rezultatom odvela je Napolitance u četvrtfinale Lige šampiona.