16. Septembra 2023.

Rajo Valjekano u zoni Lige šampiona

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su Alaves 2:0 u prvoj utakmici 5. kola španske La Lige i tako se probili do četvrtog mesta na tabeli.

Strelci za domaći tim bili su Isi Palason u 43. minutu iz penala i Horhe de Frutos u 82.

Rajo je na ovaj način reagovao posle dva uzastopna poraza i dva uzastopna meča bez datog gola u duelima sa Atletiko Madridom i Betisom. Posebno bolan bio je poraz od “Jorandžija” rezultatom 7:0.

Sve tri pobede ove sezone Rajo je ostvario rezultatom 2:0.

Alaves posle pet utakmica ima učinak od dve pobede i tri poraza.

Alvaro Garsija i Isi Palason još jednom su bili u centru pažnje, kao mnogo puta do sada. Inače, ova dvojica fudbalera su najzaslužnija za većinu golova Raja i ove i prethodne sezone, a u 41. minutu su bili direktno zaslužni za vođstvo.

Alvares je iznudio jedanaesterac, da bi Palason, nakon VAR provere, bio siguran sa “bele tačke”.

Rajo je duplirao vođstvo u 82. minutu posle školski odrađene kontre i sigurne realizacije de Frutosa pred golom Alavesa.