21. Marta 2024.

Rajaković na -34, Sabonisov 24. tripl-dabl, Alen zasjenio Bukera i Durenta

Torontor Reptorsi srpskog trenera Darka Rajakovića pretrpeli su protekle noći deveti uzastopni poraz u najjačoj ligi – izgubili su od Sakramenta 123:89.

Kanadski tim pobedio je samo jednom u poslednjih deset utakmica i jasno je da plasman u doigravanje za ovaj tim spada u domen naučne fantastike.

Desetoplasirani Hoksi imaju sedam pobeda više od Reptorsa.

Sa druge strane bili su im Sakrameno Kingsi koji su rutinsku odradili posao pod svodovima “Skotibank” Arene, uz još jedno tripl-dabl ostvarenje Domantasa Sabonisa.

Litvanac je u statističke kolone ovog puta uneo 13 poena, 17 skokova i 10 asistencija.

Gosti su već do poluvremena postavili stvari na svoje mesto, do tada su već stekli vođstvo od 23 poena, a potom, u nastavku, akumulirali i maksimalnih 38 poena razlike – 93:55.

Do kraja, Reptorsi su koliko-tolikoo uspeli da sačuvaju čast.

Barns sa 16 poena, Foks sa 20, Monk sa 17, Duarte sa 14, Marej sa 10, uz Sabonisa, predvodili su goste, dok je kod Toronta jedina svetla tačka bio Trent Džunior sa 18 poena.

Minulu noć u NBA obeležio je Gresjon Alen koji je u pobedi Sansa nad Filadelfijom 115:102 postigao devet trojki (iz 15 pokušaja)!

Utakmicu je završio kao najefikasniji u oba tima sa 32 poena.

Alen je tim brojem trojki izjednačio rekord karijere, u isto vreme uspeo je i osmi put ove sezone da postigne najmanje osam trojki na jednoj utakmici, čime može da se pohvali još samo Stef Kari.

Buker sa 18 poena i Durent sa 22 pratili su Alena, dok je Jusuf Nurkić donosio sigurnost u reketu sa 10 poena i 15 skokova.

Solidno veče iza sebe imao je i Ivica Zubac koji je sa 14 poena doprineo očekivanoj pobedi Klipersa nad Portlandom u gostima 116:103.

Pol Džordž sa 27 poena i Kavaj Lenard sa 24 predvodili su napadačku mašinu iz Los Anđelesa, a u stopu ih je pratio još jedan prekaljeni košgeter Džejms Harden sa 19 poena.