28. Novembra 2023.

Preokret Sitija protiv Lajpciga, Barsini Portugalci uništili Porto, slavlje Atletika

Fudbaleri Mančester sitija i Lajpciga odigrali su odličnu utakmicu u 5. kolu G grupe Lige šampiona.

G grupa, 5. kolo
Mančester siti – Lajpcig 3:2 (0:2)
Stadion: Etihad. Sudija: G. Niberg (Švedska). Strelci: Haland 55, Foden 70. i Alvarez 87. (Siti), Openda 13. i 33. (Lajpcig).

Iako je ovde već pre ovog meča bilo rešeno ko će u nokaut fazu, videli smo uzbudljiv meč u kojem su gosti vodili, a Siti na kraju stigao do velikog preokreta, 3:2 (0:2).

Imao je Lajpcig posle 45 minuta 2:0, ali je Siti u nastavku uspeo da doda gas i pokaže snagu.

Poveo je Lajpcig u 13. minutu, posle ispucavanja golmana pred fol Engleza, lopta je prošla kraj Manuela Akanđija, Lois Openda je istrčao pred Ortegu i zatresao mrežu.

Uspeli su Nemci da dupliraju prednost u 33.minutu kada je ponovo na sceni bio belgijski napadač.

Opet je krenula kontra, ovog puta po levoj strani, Openda se čudesno oslobodio Dijasa, istrčao ispred golmana Sitija i lako ga matirao.

Ipak, prvak Evrope uspeo je da se oporavi u nastavku.

Prvo je u 54. minutu Fil Foden sjajno proigrao Erlinga Halanda koji je u takvim situacijama neumoljiv, oštrim udarcem po zemlji je smanjio na 1:2.

U 70. minutu, Siti je stigao do izjednačenja.

Gvardiol je pronašao Fodena u kaznenom prostoru, on je našao prostora da šutira i pošalje loptu u mrežu.

Lajpcigu je u 76. minutu poništen gol, da bi u 87. minutu usledio potpuni preokret.

Hulijan Alvarez koji je na asistenciju Fila Fodena postigao gol za konačnih 3:2.