28. Decembra 2023.

Preokret Sitija na teškom gostovanju Evertonu

Fudbaleri Mančester sitija su savladali Everton, rezultatom 3:1 (0:1), u okviru 19. kola Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole su do pobede u gostima, došli posle preokreta u drugom poluvremenu.

Mančester siti je nastavio trku ka vrhu tabele sa 37 bodova i utakmicom manje od prvoplasirano Liverpula sa 42 boda. Sa druge strane, Everton je na 17. u Premijr ligi sa 16 bodova.

Siti je bolje ušao u meč, prvu šansu je imao Hulijan Alvares u četvrtom minutu, ali je njegov udarac odbranio Džordan Pikford.

U nastavku, su dobru šansu imali Mateus Nunjez Hulijan Alvares u 15. minutu da dovedu Siti do vođstva, ali još jednom je golman Evertona spasao svoju mrežu.

Sve se okrenulo u 29. minutu, kada je Dvajt Meknil poslao dobar pas ka Džeku Harisonu, koji je uspeo da savlada Edersona i dovede Everton do vođstva – 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, po jedna ozbiljna šansa na obe strane, prvu je imao Bernardo Silva za “građane”, a potom na drugoj strani je ponovo pretio Harison.

Ipak, domaća ekipa je sa golom prednosti otišla na pauzu.

Odmah na startu drugog poluvremena, Siti se vratio u meč. Igrao se 53. minut, kada je Fil Foden uspeo da poravna rezultat.

On je na asistenciju Bernarda Silve uspeo da matira Pikforda za 1:1.

Nije se dugo čekalo na preokret Sitija. Igrao se 64. minut kada je Alvares bio precizan sa bele tačke za 2:1.

Jedanaesterac je dosuđen pošto je Amadu Onana igrao rukom.

Borio se Everton da dođe do izjednačenja, dobru šansu je imao Dominik KalvertLuin u 75. minutu, ali je njegov pokušaj završio pored desne stative.

Tačku na meč stavio je Bernardo Silva posle greške odbrane u 86. minutu, kada je pogodio za 3:1.

Do kraja meča, mogao je i Foden da dođe do još jednog pogotka, ali je njegov pokušaj završio na levoj stativi.