27. Aprila 2023.

Prekid i pobjeda! Moćni Partizan razbio Real za ogromnih 2-0!

Crno-beli su odigrali fenomenalno u prestonici Španije i prvu meč loptu za odlazak na Fajnal-foru u Kaunas imaće u utorak u 20:30 časova u „Štark areni“, a ukoliko bude potrebno domaćini će biti i dva dana kasnije.

Partizan je, očekivano, posle trijumfa u prvom duelu u meč broj dva ušao pun samopouzdanja i još se svi u „Vizink centru“ nisu smestili a na semaforu je pisalo 9:0. Iz svakog pokreta pulena Željka Obradovića videlo se koliko veruju u sebe, a ulaskom Dantea Egzuma igra tima iz Humske je dobila novi nivo.

Australijanac je koristio sve svoje prednosti u odnosu na rivale i u kratkom periodu nanizao je 11 poena, a kada je Džejms Naneli u poslednjem minutu prve deonice pogodio trojku gosti su prvi put imali dvocifrenu prednost – 31:19. Partizan je gotovo perfektno odigrao, pogotovo u napadu, i nakon uvodnih deset minuta imao plus 10 (31:21).

Real je početkom druge četvrtine podigao nivo odbrane, crno-beli su bili bez poena skoro četiri minuta, ali kada se Kraljevski klub približio serijom 7:0 na 31:28 odgovor je stigao od Alena Smailagića. Centar tima iz Humske je najpre sjajno zakucao, a potom i pogodio trojku za mini serijun 5:0 i 35:28 sredinom četvrtine.

I to nije bilo sve od ekipe iz Humske… Partizan je u finišu ponovo u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice i serijom 12:2 u 19. minutu je došao do najvećih 15 poena viška – 47:32. Crno-beli su u prvih 20 minuta zabeležili čak 51 poen, osmorica igrača upisalo se u strelce, a najefikasniji su bili Egzum sa 11 i Panter sa 8. Kod domaćih istakao se Mario Hezonja sa 12 poena.

Nije Partizan najbolje počeo treći peried, Real je promenio odbranu i zbunio Obradovićevu ekipu. Kraljevski klub je serijom 10:2 u 24. minutu došao na samo pet poena minusa (48:53), a veliki nalet domaćih prekinuo Džejms Naneli trojkom u poslednjem sekundu napada uz prekršaj Poarjea za 57:48.

Bilo je mnogo uspona i padova na obe strane do kraja treće četvrtine, Rudi Fernandez je upisao tri trojke u tom periodu, ali je Partizan uspeo da sačuva prednost i serijom 5:0 u finišu deonice dođe do plus 13 – 75:62.

Crno-beli su nastavili u istom ritmu u prvoj polovini poslednje deonice, pogodili su tri trojke u tom delu meča i u 34. minutu na semaforu je pisalo velikih 87:69 za srpski tim.

Egzum je najgore prošao posle nasrtaja Jabuselija. Australijancu je stradao zblog na nozi. Svemu je prethodio nepotrebno snažan prekršaj Ljulja nad Panterom i reakcija kapitena Partizana… Sve se brzo izdešavalo, a nije se znalo ko koga udara i gura.

Do kraja meča je još 1:40 minuta, Partizan vodi 95:80.

Sudije su prekinule utakmicu, Partizan vodi 2-0 u seriji. Arbitris u pregledali snimak i zaključili da nijedan od timova nema dovoljno igrača da se meč nastavi.

Crno-beli su slavili 95:80, a meč je prekinut na minut i 40 sekundi pre kraja.