4. Januara 2025.

Predstavnici Odjeljenja za komunalne poslove održali sastanak sa volonterima iz azila na Manjači

U Gradskoj upravi održan je sastanak sa predstavnicom Udruženja „Wag Wag“, Anđelom Španović, te predstavnicima volonterske grupe građana Nevenom Stojaković i Ninom Vidović, a u vezi sa stanjem i narednim koracim u azilu na Manjači.

Sastanku su prisustvovali doktori veterinarstva Dejan Vujanić i Draško Polić.

-Tom prilikom, napravljen je presjek trenutnog stanja uslova u prihvatilištu za pse, kao i rada higijeničarske službe, a dotakli smo se i saradnje sa veterinarskim ambulantama. Konstatovano je da je djelatnost zoohigijene u našoj državi zapostavljena, te da je potrebno stati iza onih koji nemaju pravo glasa i na taj način pokazati humanost – navedeno je iz Odjeljenja za komunale poslove.

Dodaju i to kako je uspostavljanje sistema zaštite napuštenih životinja složen i dugotrajan postupak, ali moguće ga je izgraditi uz saradnju lokalnih vlasti i volontera.

-Ubrzo ćemo izaći sa pravilnikom rada azila, uključujući i rad volontera u istom. Kao hitne aktivnosti dogovoreno da se što prije obezbijedi veterinarski pregledi i liječenje pasa, prijem obučenih i posvećenih radnika za rad u azilu, te izgradnja vanjskih ispusta. Volonteri su dali podršku ovim planovima, te će koordinisati aktivnosti na prikupljanju donatorskih sredstava za izgradnju ispusta – kazali su iz odjeljenja.

Naglašeno je i to da komunalna policija mora aktivnije ući u rješavanje problema napuštenih životinja, jer nijedan azil nema dovoljan kapacitet da primi neograničen broj pasa.

-Od komunalne policije će se zatražiti da počnu sa redovnim obilaskom terena i kažnjavanjem vlasnika pasa koji nisu čipovani i vakcinisani u skladu sa zakonom. Takođe, volonteri su napomenuli da je Grad zaključio sporazum o saradnji sa „Dogs trust“ organizacijom o besplatnoj sterilizaciji pasa, o čemu će zajednički sa udruženjima za zaštitu životinja koordinisati akciju i promovisanje ovih aktivnosti na cijeloj teritoriji grada – navode iz resornog Odjeljenja.

Dodaju i to kako su volonteri istakli da se puno uradilo za kratko vrijeme – od prvog dana od kad su prvi put volonteri ušli u azil, što je dovelo do aktivnijeg učešća Gradske uprave kao i zainteresovanosti građana o čemu svjedoči veliki broj udomljenih pasa, što je glavni cilj .

-Takođe, volonteri će dati doprinos u vođenju promotivnih akcija i podrška na društvenim mrežama – poručuju iz Odjeljenja za komunalne poslove.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare