22. Maja 2025.

Potvrđeno: Vraća se jedan od najboljih svih vremena!

Filipinac Mani Pakjao, jedini bokser u istoriji koji je osvojio titule svetskog šampiona u osam težinskih kategorija, potvrdio je da će se vratiti u ring 19. jula u Las Vegasu protiv Marija Bariosa.

“Vratio sam se”, naveo je 46-godišnji Pakjao na društvenim mrežama.

Pakjao će boksovati protiv Bariosa za titulu svetskog šampiona u velter kategoriji u verziji WBC.

Čuveni Filipinac je u septembru 2021. godine završio karijeru posle 72 meča, u kojima je ostvario 62 pobede, imao osam nerešenih borbi i pretrpeo osam poraza.

“Vraćam se u ring 19. jula protiv svetskog WBC velter šampiona Marija Bariosa u Las Vegasu”, naveo je on.

Pakjao se vratio takmičenjima posle učešća na izborima na Filipinima i neuspešnog pokušaja da uđe u Senat.

“Hajde da ispišemo istoriju”, dodao je Pakjao.

On je od 2016. do 2022. godine bi senator, a 2022. godine neuspešno se kandidovao za predsednika Filipina.

Pakjao će u junu biti primljen u Međunarodnu boksersku kuću slavnih.

Barios je 30-godišnji meksičko-američki bokser, koji je u 32 borbe ostvario 29 pobeda, pretrpeo dva poraza i imao jednu nerešenu borbu.

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare