2. Januara 2024.

Poslije Kine, pala je i Češka – Srbija je u četvrtfinalu Junajted kupa!

Srbija savladala Češku sa 2:1 u grupi E Junajted kupa u Pertu i plasirala se u četvrtfinale. Olga Danilović izgubila od Markete Vondrušove sa 2:1 u setovima (6:1, 3:6, 6:3), ali je Novak Đoković doneo izjednačenje pobedom nad Jiržijem Lehečkom – 2:1 (6:1, 6:7, 6:1). U miks dublu, Hamad Međedović i Olga Danilović pobedili posle preokreta 2:1 (4:6, 7:6 (7:2), 10:8). Protivnik Srbije u četvrtfinalu biće Australija

Srbija je pobedila Kinu u prvom kolu, a zatim i Češku sa 2:1, što je obezbedilo prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.

U prvom meču su odmerile snage Olga Danilović i Marketa Vondrušova, a pobedila je Čehinja sa 2:1 (6:1, 3:6, 6:3).

Šampionka Vimbldona je ubedljivo dobila prvi set – prepustila je Danilovićevoj samo jedan gem – 6:1.

Vondrušova je drugi set otvorila brejkom, povela je 2:0, ali je Olga zaigrala mnogo bolje i napravila dva brejka, a onda došla do izjednačenja.

Ipak, u odlučujućem setu je Vondrušova osvojila pet gemova zaredom, što joj je omogućilo da dođe do pobede.

Izjednačenje Srbiji je doneo Novak Đoković.

Najbolji teniser svih vremena je pobedio Jiržija Lehečku sa 2:1 (6:1, 6:7, 6:1).

U prvom međusobnom duelu, Novak je došao do pobede protiv Jiržija Lehečke u tri seta.

Prvi je dobio ubedljivo – prepustio je samo jedan gem protivniku, pa ekspresno došao do prednosti.

Novak je došao do brejka rano u drugom setu i poveo sa 3:1, ali se onda Lehečka razbudio i pružio žestok otpor.

Osvojio je Čeh četiri gema zaredom, preokrenuo na 5:3, a onda servirao za drugi set.

Novak je odgovorio brejkom, ali je Lehečka ipak osvojio drugi set u taj-brejku (7:3).

U trećem setu nije bilo drame, pošto je, baš kao u prvom, Novak prepustio samo jedan gem protivniku.

Novak je zabrinuo navijače – požalio se na bol u zglobu, a potom je propustio odlučujući miks dubl.

Na terenu su se pojavili Hamad Međedović i Olga Danilović, a sa druge strane mreže Mirjam Kolodziejova i Petr Nouza.

Lako su Česi dobili prvi set, odmah su napravili dva brejka i došli do ubedljive prednosti.

Pred kraj seta su se razigrali Olga i Hamad, pa je bilo jasno da će biti velike borbe u nastavku.

Nije bilo brejka u drugom delu igre, pa je Srbija do izjednačenja došla kroz taj-brejk.

U super taj-brejku, Srbija je obezbedila pobedu.

U četvrtfinalu, Srbija će igrati protiv Australije.