12. Oktobra 2024.

Portugal matirao Poljake za devet minuta; Španija pokazala moć – Danci dobro prošli u Mursiji

Fudbaleri Portugala savladali su Poljsku rezultatom 3:1 u trećem kolu Lige A Lige nacija.

Portugal je napravio novi krupan korak ka osvajanju Grupe 1, pošto sada ima maksimalnih devet bodova, dok su Poljaci ostali na tri.

Domaćina je u 26. minutu načeo Bernardo Silva, a samo devet minuta kasnije prednost je duplirana.

Do kraja meča Portugalci su mogli da uvećaju prednost, ali to nisu uradili, pa su od 78. minuta, kada je na 1:2 smanjio Zjelinski, morali da strepe.

Na kraju su ipak otišli iz Varšave sa sva tri boda, a to je potvrdio autogol Bednareka u 88. minutu utakmice.

U četvrtom kolu Portugal 15. oktobra gostuje Škotskoj, dok Poljska dočekuje Hrvatsku.

Strijelac jedinog pogotka bio je Martin Zubimendi u 79. minuti i tako krunisao apsolutnu nadmoć i terensku inicijativu “furije” tokom cijelog meča.

Odnos udaraca na gol bio je 19:1 u korist tima Luisa de la Fuentea.

Zubimendi je uspeo da uradi ono što pre njega nisu uradili napadači Španije, Alvaro Morata i Lamin Jamal, čije je udarce ili čitao danski golman ili su išli preko gola.

Morata i Jamal nisu iskoristili tri sjajne prilike pred golom rivala u jeku sjajne inicijative domaćih, koja je bila na snazi ​​skoro sve vreme.

Prvi pokušaj Morate, u prvom poluvremenu, otišao je pored gola, pa je u drugoj situaciji, u drugom poluvremenu, takođe u situaciji kada je bio sam ispred Šmajhela, šutirao pravo u danskog golmana.

Prethodno, u završnici prvog dijela meča, Jamal je bio u naletu, imao je cijeli gol ispred sebe, ali je iz gotovo idealne pozicije šutirao preko prečke.

Nekim čudom Danci su uspjeli da se sačuvaju skoro 80 minuta, a onda je na scenu stupio Zubimendi i na kraju efektnim volejem savladao “nesalomivog” Šmajhela.

Bio mu je to prvi gol u reprezentaciji.

Na putu do mreže lopta je zakačila jednog od igrača gostiju, malo promijenila smjer, dovoljno da prevari Šmajhela, koji, doduše, nije dobro reagovao u toj situaciji i snosi dio odgovornosti za primljeni gol.

U Mursiji je u tom trenutku vladala nervoza, jer je gol Španaca bio na VAR provjeri, ali je na kraju ipak stigla “presuda” u korist domaćih i potvrda gola, ispostavilo se da je osvojivši jednu – za vodeću poziciju u grupi.