14. Decembra 2023.

Porto u goleadi pregrmeo Šahtjor, bezbolan poraz Barse

Fudbaleri Porta pobijedili su Šahtjor (5:2) i tako kao drugoplasirani tim grupe H Lige šampiona plasirali se u osminu finala.

Izabranicima Serija Konseisaa bio je dovoljan i bod na ovom meču, ali su stigli do sva tri za veliku radost na stadionu “Dragao”.

Porto je do vođstva stigao u devetom minutu preko Galena, da bi izjednačenje Ukrajincima doneo Sikan.

Galeno je još jednom pogodio u 43. minutu, ta bi u 62. asistirao za pogodak Taremija.

Šahtjor se ponadao u 73. minutu, kada je Eustakio postigao autogol.

Ubrzo je umesto njega na teren ušao i Marko Grujić, a u strelce se u 76. upisao i Pepe.

Sve dileme oko pobednika rešio je Konseisao u 82, da bi konačnih 5:3 postavio Eguinaldo u 88. minutu.

Do prvih bodova u eliti stigao je Antverpen, koji je na svom terenu pobedio Barselonu (3:2).

Katalonci su i pre ove runde obezbedili prvo mesto, dok je belgijski tim ostao bez svake šanse za evropsko proleće.

Vermeren je doneo prednost domaćima u drugom minutu, da bi u 35. Tores poravnao rezultat. Novu prednost domaćima u 56. doneo je Jensen

Delovalo je u prvom minutu nadoknade da je Guju srušio snove Antverpena, ali je samo šezdesetak sekundi kasnije Ilenikena postavio konačnih 3:2.