19. Septembra 2024.

Porazi „srpskih“ klubova u MLS, Mesiju bod

Timovi Dejana Joveljića, Strahinje Tanasijevića i Jovana Mijatovića, mladih srpskih igrača, doživeli su teške poraze u američkoj MLS ligi.

Los Anđeles Galaksi, lider Zapadne konferencije, izgubio je 4:2 od Portland Timbersa. Domaći su već posle pola sata imali plus dva golovima Rodriga i Evandera, a minus je prepolovio Pec u 45 minutu.

Raspoloženi Evandro je pogodio za 3:1 u 51. minutu, ali je osam minuta kasnije Pejntsil smanjio na 3:2. Konačan rezultat postavio je Mora u 80. minutu. Joveljić je ušao na pola sata do kraja meča, ali nije imao zapaženiji učinak.

I pored ovog poraza Galaksi je i dalje prvi na Zapadu sa 55 bodova, pet više od Solt Lejk sitija.

Strahinja Tanasijević je igrao 71. minut, zamenio ga je Jovan Mijatović, ali nisu pomogli Njujork sitiju da kod kuće izbegne ubedljiv poraz od Filadelfije 1:5. Gosti su već posle pola sata imali plus tri, a jedini gol za domaće delo je Martinez u finišu prvog dela.

Do kraja meča ekipa iz Pensilvanije je preko Blesnesa i Buena obezbedila ubedljiv trijumf.

Najbolji tim Istoka Majami igrao je 2:2 protiv Atalante u gostima, a Lionel Mesi je meč počeo sa klupe za goste sa Floride.

Inter je dva puta vodio preko Ruiza i Kampanje, ali je tim iz Džordžije bod izborio preko Lobjanidzea i Mirančuka. Mesi je igrao poslednjih pola sata.

Ostali rezultati: Nju Ingland – Montreal 2:2, Toronto – Kolumbus 0:2, Orlando – Šarlot 2:0, Hjuston – Vankuver 1:1, Minesota – Sinsinati 1:2, Nešvil – Čikago 1:0, Kanzas siti – Kolorado 4:1, Solt Lejk – Dalas 3:2, Los Anđeles – Ostin 1:1, Sijetl – San Hoze 2:2.