19:00 Bajern Minhen – Crvena zvezda 84:80
Hala:
 Audi Dom
Sudije: Olegs Latiševs, Karlos Peruga, Tomaš Travicki

Ovo je novi poraz crveno-belih kojim su sada šanse da se nađe u top osam sve manje.

Crvena zvezda je sada na učinku od 11 pobeda i 15 poraza, dok je Bajern posle ove pobede na skoru od 10:16 Najefikasniji u porazu Zvezde je bio Luka Vildosa sa 18 poena, Kampaco je imao 16, dok je Nemanja Nedović upisao 15 poena. Kod Bajerna Vinston i Lučić su zabeležili po 20 poena, dok je Nils Gifaj dodao još 11.

Dobro je Zvezda otvorila utakmicu, imali su sigrnu prednost koja je iznosila i plus sedam u jednom trenutku. To su lako ispustili crveno-beli u drugom delu utakmice, gde je Bajern napravio seriju poena čime se lagano istopila prednost gostiju, što je na drugoj strani Bajern pretvorio u plus osam na svoj konto.

Nisu izabranici Duška Ivanovića dozvolili da se još više odlepe domaći i zato su uspeli da do kraja prvog poluvremena svedu minus na četiri razlike.

Treća četvrtina je bila prava rapsodija crveno-belog tima, jer su sveli Bajern na svega 11 poena, sve je funkcionisalo pogotovo u odbrani koja je radila kao sat. U napadu je sjajno razigravao svoje saigrače Fakundo Kampaco, pogotovo Martina koji je beležio dosta lakih poena.

Zvezda je u trećem periodu uspela da vrati svoju prednost koju je imala u prvoj četvrtini i sve je išlo ka tome da će crveno-beli upisati novu pobedu.

Ali nažalost se sve raspalo u poslednjem periodu koji je Zvezda dobro počela, ali od sredine je sve krenulo nizbrdo. Krenuo je Vladimir Lučić da pogađa za tri, uz to lopta nije htela u koš u napadu Zvezde, i prednost se sve više smanjivala. Preokret Bajerna je doneo Kori Volden trojkom na manje od dva minuta do kraja.