8. Septembra 2023.

Poraz Srbije u ključnom meču kvalifikacija; Piksi: Nismo zaslužili; “Majstori smo da zakuvamo”

udbaleri Mađarske savladali su Srbiju u Beogradu rezultatom 2:1 u meču četvrtog kola grupe G kvalifikacja za Evropsko prvenstvo.

Kvalifikacije za EP, 4. kolo
Srbija – Mađarska 1:2 (1:2)
Salaj 10ag – Varga 34, Orban 36
Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudija: Huan Martines Munuera (Španija)

Bila je to sjajna prilika za “orlove” da naprave možda i presudan korak ka prekidu 24-godišnjeg posta kada je EURO u pitanju.

Taj san i dalje itekako živi, ali ono što smo videli u Beogradu itekako brine.

Meč je otvorio autogol Atile Salaja, a u prvom poluvremenu smo u nepuna tri minuta razmaka svedočili preokretu gostiju golovima Varge i Orbana.

Retko ko je dobio prelaznu ocenu u timu Srbije, ali i pored toga selektor Srbije Dragan Stojković smatra da ovo nije “smak sveta”.

Utiske su podelili i Dušan Tadić, njegov imenjak Vlahović, kao i Nemanja Maksimović koji je istakao da smo “majstori da zakuvamo”.

Na konferenciji za medije je blistao selektor Mađarske Marko Rosi koji je istakao da “nije lud”, dok Piksi smatra kako je ovaj meč u Beogradu tek bio prvo poluvreme.

Završna reč Piksija

Mi imamo još četiri utakmice do kraja koje moramo da dobijemo, sami o sebi odlučujemo, ovo je bilo prvo poluvreme, drugo je u Budimpešti, a onda ćemo da svodimo račune.

Piksi insistira da je sreća bila na strani Mađarske

Nekad se neke stvari dese iz dva odbitka lopta dođe do njih. Prvi gol i drugi nije ni bio centaršut, ali je lopta otišla tamo gde su oni želeli, nekada smo mi tako davali golove. U drugom smo bili dobri, ali lopta nije htela u gol.

Da li je zakasnio sa izmenama?

Mislim da, lako je pričati kada se utakmica završi, mi smo napadali, čekao se jedan centaršut, ali golman njihov je branio. Razmišljao sam i da Jovic uđe, ali bismo tada imali problema na sredini terena. Stvarali smo šanse, ali na kraju nismo uspeli.

O odluci da Radonjić bude u startnih 11

Živković je pre dva dana imao gaženje na palcu leve noge. Incident koji se desio na treningu, po meni je Radonjić imao zadovoljavajuću rolu u prvom poluvremenu.

Piksi o planovima “orlova”

Ovaj rezultat ne može ništa da poremeti, za nas je najvažnija sledeća utakmica koju moramo da pobedimo. Ne krivim nikoga zbog greški koja se dese. Momci su dali sve od sebe, svi imamo isti cilj, ali nekada protivnik igra bolje od tebe.

Uvodna reč Stojkovića

Bez obzira što smo na najbolji način otvorili utakmicu, a onda kada nismo zatvorili utakmicu, Mađarska je uspela da prokrene uz dosta sreće. Njima je pripalo prvo poluvreme nama drugo, ništa nije strašno idemo dalje.

Sledi konferencija za medije selektora Srbije

Dragan Stojković po običaju došao sam.

Marko Rosi, selektor Mađarske

Mislim da smo igrali dobro u prvom poluvremenu i da nismo zaslužili da gubimo, ali smo se držali našeg plana i pobedili smo. Kada igrate protiv Srbije morate da se povučete. U drugom poluvremenu smo igrali dosta srčano, imali smo sreće, a naš golman je dobro branio. Mi smo bili bolji u prvom, a Srbija u drugom.

Dušan Vlahović

Mislim da treba da krenemo od drugog poluvremena, mislim da smo igrali jako dobro, ali nismo imali sreće da postignemo gol i da preokrenemo rezultat što smo i želeli. Čestitao bih njihovom golmanu na sjajnim intervencijama i kada sam ja šutirao i kada je šutirao Veljković. Tako da, mislim da treba da krenemo od drugog poluvremena, da damo sve od sebe… Znamo šta se očekuje od nas kao što smo i mi očekivali. Dali smo sve od sebe.

Dušan Tadić

Teško je analizrati vruće glave, pogotovo odmah posle utakmice. Mislim da smo otvorili dobro utakmicu, poveli 1:0, sve kako treba i onda u bukvalno dva minuta prospemo sve i ponovo budemo u nekom minusu i krenemo mi da jurimo rezultat. Ne znam šta bih rekao… Moramo da vidmo, da analiziramo, da vidmo šta nije bilo dobro i da idemo dalje.

Dragan Stojković

Nije smak sveta. Po meni neočekivan poraz. Mislim da ga nismo zaslužili, ali moramo da ga prihvatimo.