2. Februara 2024.

Poraz Partizna u Bolonji

Košarkaši Partizana doživejli su novi bolan poraz u Evroligi, ovog puta od Virtusa u Bolonji rezultatom 88:84.

Crno-beli su u finišu imali šest poena prednosti, ali su to ispustili sopstvenim greškama i doživeli 13. poraz u elitnom takmičenju.

Sada, uz 12 pobeda, imaju još težu situaciju u borbi za plej-in.

Virtus je na skoru 16-9 i nastavlja da briljira u Evroligi, posebno na domaćem terenu. Najefikasniji kod Virtusa bili su Marko Belineli i Ife Lundberg sa po 20 poena. Kod Partizana Kevin Panter ubacio je 22, Džejms Naneli 18, a Aleksa Avramović 16 poena.

Utakmica u “Segafredo” areni bila je veoma tvrda, na “nož” i sa dominantnim odbranama. Ali, početak je “obećavao”, nakon mnogih mečeva u nizu u kojima su crno-beli kretali vrlo loše i iz debelog minusa.

Dve dvojke Džejlina Smita, pa dve trojke Alekse Avramovića i Partizan je imao ranih 5:10.

Međutim, brzo su domaći reagovali i na krilima Ifea Lundberga došli do egala, a zatim i preokreta za 17:16.

Prvi kvartal završen je u potpunom egalu, ali drugi Virtus otvara nešto bolje i uspeva da se odlepi na dva poseda razlike.

Potom su odbrane dominirale i nije bilo poena gotovo uopšte, ali je Virtus održavao razliku. Sve dok Naneli nije poentirao “u ofsajdu”, te Panter probio do koša za 28:27.

Nakon tajm-auta Luke Bankija, Virtus dobro reaguje i trojkom Šengelije ponovo ide na +5 (32:27).

Partizan je držao korak, ali ofanzivno to nije ispratio i propustio je četiri uzastopna napada. Danijel Heket je to iskoristio da odvede Virtus na odmor sa +4 (35:31).

Taj momentum iz druge, domaći su preneli u treću četvrtinu. Konkretno, trojkom Kordinijea na isteku uvodnog napada. Odgovorio je Aleksa Avramović sa šest vezanih poena i prilaskom na samo 40:39.

Međutim, tada kreće sunovrat Partizana u ovom periodu meča koji je pokrenuo Marko Belineli.

Pogodio je ludu trojku uz faul, a onda i još jednu za ekspresnih +8 (47:39). Na tim krilima, Virtus je ubrzo otišao na 10, a onda i 12 poena prednosti (56:44).

Partizan je delovao potpuno pogubljeno, ali je i tada uspeo da odreaguje.

Najpre preko Kevina Pantera, a onda i Alekse Avramovića koji je približio crno-bele pred ulazak u odlučujućih 10 minuta.

Tamo su Doužer i Panter nastavili seriju Partizana i doneli izjednačenje, pre nego što je Naneli trojkom doneo preokret i 64:67.

Od tog momenta, sve je prešlo u ruke igrača Partizana i iz minuta u minut su delovali sve sigurnije, pa su i uvećali svoje vođstvo.

Kada je Pi Džej Doužer na tri i po minuta pre kraja ubacio daleku dvojku za 71:77, na 0,2 pre isteka napada, činilo se da Partizan “lomi” Virtus.

Međutim, od tada kao da se “parni valjak” gasi i dolazi do potpunog prestanka rada motora, a Virtus je to, naravno, iskoristio.

Kordinije je u dva navrata poentirao i doneo 75:77, a Beograđani ne uspevaju posle tajm-auta da izvedu loptu, te Virtus dva minuta pre kraja poravnava na 77:77.

U poslednji minut Partizan je ušao sa +2 poenima Smailagića sa linije penala, ali Lundberg onda ubacuje trojku preko centra Partizana i donosi preokret 82:81.

Partizan tada gubi meč sopstvenim greškama.

Najpre nije pravio faul dobrih 10 sekundi nakon neiskorišćenog šuta Pantera, a zatim je Abas ubacio dva penala.

Posle tajm-auta još jednom nije uspeo da izvede loptu i Abas zakucava u kontri za 86:81. I tu je bio kraj.