18. Maja 2023.

Poraz kadeta Srbije od Slovenije na startu Eura

Slovenija je šokirala Srbiju nakon nepuna četiri minuta igre. Napadač Aldin Jakupovič se našao u ulozi asistenta, a mladi vezista Udinezea David Pejičić postigao je prvi gol na meču.

Nisu Orlići još ni došli sebi nakon brzo primljenog gola, Slovenija je već vodila 2:0. Igrao se deseti minut kada se u strelce upisao još jedan veznjak – Luka Topalović, koji je već upisao deset nastupa za seniorski tim Domžala.

Posle pola sata je Srbija ponovo morala da krene sa centra. Topalović je ovoga puta asistirao, a u strelce se upisao Jakupovič.

Pokušao je Luković već tada sa izmenom, pa je u 40. minutu Stefan Mitrović ušao umesto Adema Avdića. Vezni igrač koji je zamenio defanzivca nakon manje od minut je dobio žuti karton.

Selektor Srbije napravio je dodatnu izmenu u veznom redu na poluvremenu, Andreja Subotića zamenio je na terenu Matija Popović.

kadetska reprezentacija Srbije, kadestska fudbalska reprezentacija Slovenije
FSS

Ni to nije donelo velike promene. U 52. minutu, Kristijan Bendra je proigrao Renea Hrvatina koji pogađa za 4:0.

Nakon sat vremena igre na teren je ušao i kapiten Srbije Nikša Delibašić umesto Uroša Sremčevića, a to kao da je malo rezdrmalo Orliće koji golom Mihajla Cvetkovića u 66. minutu uspevaju da smanje zaostatak na 1:4.

Igrao se 82. minut kada je Andrej Petrović postigao drugi gol za Srbiju i time bar ublažio poraz Orlića u prvom meču.

Pokušavali su reprezentativci Srbije do kraja da dodatno ublaže poraz, imali i jednu zanimljivu priliku, ali promene rezultata do kraja nije bilo.

Srbija u drugom kolu, 21. maja, igra protiv Italije. Slovenija će istog dana igrati protiv Španije.