28. Jula 2023.

Poraz Banjalučana, Borac pao u Beču u 94. minutu

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su protiv Austrije u Beču u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije.

Utakmica na stadionu Đenerali arena u Beču završena je rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je švajcarski internacionalac Haris Tabaković u 94. minutu.

Imao je domaći tim više od igre tokom većeg dela utakmice, ali dobro organizovani Banjalučani uspešno su odolevali i istovremeno pretili iz kontranapada. Siguran na golu Borca bio je mladi kapiten 21-godišnji Nikola Ćetković.

Vinko Marinović odlično je pripremio svoj tim za ovaj duel. Odgovornom igrom fudbaleri Borca uspešno su parirali Bečlijama, a uz malo više sreće mogli su i do gola, čak i pobede da je u 79. minutu 19-godišnji Enver Kulašin iz kontranapada uspeo da savlada domaćeg golmana.

Činilo se da će meč završiti bez golova, a onda je Austrija bukvalno u poslednjem napadu uspela da postigne gol preko Tabakovića.

Revanš meč je za sedam dana, u četvrtak 3. avgusta, u Banjaluci.

Pobednik ovog dvomeča igraće u trećem kolu kvalifikacija protiv boljeg iz duela Ordabasi (Kazahstan) – Legija Varšava (Poljska).

Print screen/Austria Wien - Borac Banja Luka (šansa za Envera Kulašina)