1. Decembra 2023.

Pokuševskom tri minuta, Micić DNP – Šaj jači od Dejvisa i Lebrona

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera su ubedljivo savladali Los Anđeles Lejkerse sa 133:110 i prekinuli niz od dva uzastopna poraza, u okviru NBA lige.

Oklahoma je trenutno treća u Zapadnoj konferenciji sa 12 pobeda i šest poraza.

Sa druge strane, Lejkersi su upisali deveti poraz i sa 11 pobeda su na sedmom mestu Zapada.

Šej GildžesAleksander predvodio je pobednički tim sa 33 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Džejlen Vilijams imao je 21 poen i sedam asistencija, a Čet Holmgren dodao je 18 poena.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski igrao je tri minuta bez učinka, pokušao je jednom za dva poena ali nije uspeo da pogodi, dok Vasilije Micić nije ulazio sa klupe.

U ekipi iz Los Anđelesa najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 31 poenom uz 14 skokova, Lebron Džejms dodao je 21 poen, 12 skokova i šest asistencija, a Dianđelo Rasel 16 poena i 10 asistencija.

U narednom meču, Oklahoma gostuje Dalas Maveriksima, dok Lejkersi dočekuju Hjuston Rokitse.

Lejkersi su mnogo bolje ušli u meč, pokazali svoj napadački potencijal i posle uvodnih 12 minuta došli do prednosti +7 (30:37).

Ipak, stali su u drugoj četvrtini, dok je Oklahoma nastavila u dobrom ritmu i uspela da napravi preokret i dođe do ubedljivog vođstva na poluvremenu – 72:60.

Domaća ekipa je drugu četvrtinu dobila 42:23.

Oklahoma je nastavila da “gazi” i u trećoj deonici, u kojoj je slavila (36:28) i u poslednjih 12 minuta ušla sa velikih +20 (108:88).

Poslednja deonica je bila čita formalnost, Oklahoma je održavala stečenu prednost i rutinski privela meč kraju – 133:110.