22. Jula 2023.

Pobjede Engleske i SAD na SP za fudbalerke

Jedini gol, pred više od 44.000 gledalaca, postigla je Džordžija Stenvej iz jedanaesterca u 29. minutu.

Ona je postigla pogodak iz ponovljenog pokušaja, nakon što je posle upotrebe VAR tehnologije utvrđeno da je golman Haitija Kerli Tajs ranije krenula sa gol-linije i odbranila.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je u Pertu pobedila Kinu sa 1:0. Jedini gol postigla je Amali Vansgard u prvom minutu nadoknade vremena.

U Grupi E, selekcija SAD pobedila je u Oklendu Vijetnam sa 3:0. Dvostruki strelac bila je Sofija Smit, koja je postigla golove u 14. minutu i sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Konačan rezultat postavila je Lindzi Horan u 77. minutu. Američki tim mogao je i ubedljivije da pobedi, ali je Aleks Morgan u 43. minutu promašila jedanaesterac.

U sledećem kolu SAD će 27. jula igrati protiv Holandije, a Vijetnam protiv Portugala.

U Grupi C, reprezentacija Japana pobedila je u Hamiltonu Zambiju sa 5:0. Dva gola postigla je Hinata Mijazava, u 43. i 62. minutu, a strelci su bili još Mina Tanaka u 55, Jun Endo u 71. i Riko Ueki iz jedanaesterca u 11. minutu nadoknade vremena.

U sledećem kolu Japan će 26. jula igrati protiv Kostarike, a Zambija protiv Španije.