20. Februara 2023.

“Pobjeda nad Krajinovićem mi je kao osvajanje Grend slema”

Bublik je posle preokreta (5:7, 6:3, 6:4) slavio posle srpskog tenisera nakon više od dva sata igre.

To je bila njegova prva pobeda u 2023. godini u kojoj je do sada upisao 10 poraza.

“Ovo je kao osvajanje Grend slema za mene”, našalio se Bublik na račun svog sporog početka godine.

Za njega je ovo druga pobeda nad Krajinovićem u isto toliko duela.

Što se samog meča tiče, Krajinović je bolje počeo i napravio brejk više u prvom setu što je bilo dovoljno za vođstvo.

U drugom su dvojica tenisera čuvala svoj servis, sve dok se naš predstavnik nije okliznuo u osmom gemu. Bublik to koristi i pravi jedini brejk što je bilo dovoljno za izjednačenje.

U trećem setu je viđena i najveća drama. Krajinović je izgubio prva dva servis gema i tako omogućio protivniku da lako dođe do 3:0. Nije se predavao, ali ni koristio svoje šanse. Imao je tri brejk lopte za izjednačenje na 3:3, pa potom još jednu u odlučujućem gemu.

Niti jednu nije iskoristio, dok Bublik svoju treću meč loptu jeste i tako obezbedio prolaz dalje.

U narednoj fazi ga očekuje bolji iz dula Gregorija Barerea i Marka-Andrea Huslera.